Strzelec upokorzony w derbach

W gminie Baranów Sandomierski przez najbliższe miesiące panować będzie Wisan Skopanie. W derbowym starciu podopieczni trenera Hynowskiego pokonali Strzelec Dąbrowica 4:0. Bronią naszego zespołu okazały się stałe fragmenty gry.

Zapraszamy do naszej Galerii, w której znajdują się zdjęcia z niedzielnego pojedynku Wisanu Skopanie ze Strzelcem Dąbrowica.

Od samego początku to drużyna Wisanu rozdawała karty w tym meczu, od razu rzucając się rywalom do gardeł. Już w 5 minucie przed wyborną okazją stanął Krzysztof Kubiak, ale piłkę zmierzającą do bramki zablokował niemalże na linii obrońca przyjezdnych. Kolejnych sygnałów ostrzegawczych nie było i po upływie niespełna trzydziestu minut prowadziliśmy różnicą już trzech goli. Wynik spotkania otworzył w 9 minucie Marcin Serafin, który głową skierował futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W 12 minucie dobrze na piłkę po wrzutce z rzutu rożnego nabiegał Marcin Hynowski i pokonał on bramkarza z kilku metrów strzałem z uda. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik rywalizacji w 18 minucie, ale ponownie po centrze z kornera główkował tym razem minimalnie obok bramki. Jednak nie samymi stałymi fragmentami gry stwarzaliśmy niebezpieczeństwo, czego dowodem trzecie trafienie dla naszego zespołu. Arkadiusz Nowak doskonale przerzucił sobie w polu karnym piłkę nad obrońcą i strzałem tuż przy słupku nie dał Łukaszowi Frankiewiczowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Na tym nie chcieliśmy poprzestać. W 35 minucie swoją szansę w konfrontacji sam na sam z bramkarzem zaprzepaścił Kacper Lis. Wydaje się, że za wcześnie podjął on decyzję o uderzeniu, bowiem mógł podholować jeszcze bliżej bramki. A tak skończyło się tylko na jęku zawodu na trybunach. W pierwszej połowie na nieznacznie chybioną próbę zza pola karnego połakomił się jeszcze Arkadiusz Nowak. Jeżeli chodzi o akcenty ofensywne gości z Dąbrowicy to były one zaznaczone jedynie dwa razy - raz po uderzeniu z dystansu, raz po rzucie wolnym. W obu przypadkach Tomaszowi Kryszpinowi udało się strącić futbolówkę czy to nad poprzeczkę, czy też do boku.

Po zmianie stron drużyna trenera Hynowskiego nadal konsekwentnie szturmowała bramkę przeciwników i przy pierwszej wręcz sposobności powiększyła swoje prowadzenie. W 51 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drugi raz na listę strzelców wpisał się Marcin Serafin. W 62 minucie niecodzienną asystę mógł zaliczyć Łukasz Baran. Młodzieżowiec Wisanu wprawdzie bardzo nieudanie kopnął z dystansu, ale zrobił to na tyle szczęśliwie, że piłka trafiła pod nogi niepilnowanego w szesnastce, ale i chyba niespodziewającego się zagrania Kacpra Lisa, bo jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Następnie chrapkę na drugą bramkę w tym spotkaniu miał Arkadiusz Nowak. Najpierw w 63 minucie futbolówka po strzale z daleka na pustą bramkę ominęła prawy słupek, a minutę potem pomocnik Wisanu spudłował z kilku metrów, kiedy to po płaskim zagraniu od Dawida Kubisztala i przepuszczeniu przez Kacpra Lisa kopnął wysoko nad poprzeczką. Ale czym byłyby derby bez czerwonych kartek? W 69 minucie po faulu na Łukaszu Baranie zagotowało się w obu ekipach, a z boiska za niesportowe zachowanie wyleciał z bezpośrednią czerwoną kartką Marcin Serafin. Jednak parę minut później siły na boisku się wyrównały, ponieważ drugą żółtą kartką został ukarany za kopnięcie piłki po gwizdku Wiktor Kępka. Do końca wynik nie uległ zmianie i wygrywamy ze Strzelcem Dąbrowica 4:0.

Znakomita reakcja Wisanu na ubiegłotygodniową porażkę we Wrzawach. Nic lepszego na poprawę nastrojów nie mogło się teraz nam przydarzyć, aniżeli tak przekonujące zwycięstwo z odwiecznym rywalem. Strzelec był tylko tłem dla dobrze dysponowanych piłkarzy Janusza Hynowskiego. Tak jednostronnego widowiska raczej się nikt nie spodziewał. A prawdę mówiąc, to był najniższy wymiar kary, bo okazji ku strzeleniu bramek nam nie brakowało. Wynik oczywiście to najbardziej determinuje, ale był to jeden z lepszych derbowych pojedynków w ostatnich latach. Dobry mecz, czerwone kartki, wysoka frekwencja i gorąca atmosfera na trybunach. Derby z prawdziwego zdarzenia.

WISAN Skopanie - Strzelec Dąbrowica 4:0 (3:0)

gol 1:0 9' Marcin Serafin (asysta Bartłomiej Furdyna)
gol 2:0 12' Marcin Hynowski (asysta Bartłomiej Furdyna)
gol 3:0 28' Arkadiusz Nowak
gol 4:0 51' Marcin Serafin (asysta Bartłomiej Furdyna)

czerwona 69' Marcin Serafin (WISAN Skopanie)
2 żk = czerwona kartka 80' Wiktor Kępka (Strzelec Dąbrowica)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak zmiana (64' Mateusz Sabo), Kamil Kędziora, Bartłomiej Furdyna, Dawid Jarosz zmiana (85' Jakub Babiński) - Arkadiusz Nowak gol zmiana (77' Mateusz Kubisztal żk), Marcin Serafin gol gol ck, Marcin Hynowski gol, Krzysztof Kubiak zmiana (61' Dawid Kubisztal) - Kacper Pietraszko zmiana (51' Łukasz Baran), Kacper Lis żk zmiana (88' Wiktor Nowak)

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)