Strzelec zmiażdzony, derby dla Wisanu

Wisan Skopanie w 5. kolejce ligowych rozgrywek wygrywa w Dąbrowicy z miejscowym Strzelcem 3:0. Jak przystało na lokalne derby nie zabrakło emocji, walki i przede wszystkim goli.

Od początku spotkania widać było, że widowisko nie obędzie się bez sporych zdobyczy kartkowych, szczególni dla gości, którzy nie szczędzili nóg naszych graczy. Od pierwszych minut na placu gry występował Konrad Pluta, który już w 4. minucie otwiera wynik derbów, Konrad lewą flanką minął jednego rywala i na wślizgu trafił do siatki rywali. Kilka sekund później pierwsza żółta kartka dla kapitana Strzelca, arbiter mógł już tutaj dać bezpośrednio czerwoną kartkę, bowiem celem brutalnego czynu nie była futbolówka, lecz nogi naszego zawodnika. W 16. minucie ponownie znać o sobie daje Konrad Pluta, który pierw wywalczył na sobie rzut karny, a chwilę później strzałem z wapna w prawy róg daje nam dwubramkowe prowadzenie. Po kilkudziesięciu sekundach Strzelec gra już w 10. Drugą zółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został kapitan Strzelca - Mariusz Rożnowski i tak do końca meczu, przez ponad 75 minut miejscowi muszą radzić sobie w dziesiątkę. Emocje nieco opadły, tempo spotkania wyraźnie osłabło, a gra nie zachwycała. Warto jeszcze odnotować niezłe interwencje naszego bramkarza Mateusza Kuszaja, który nie dał się zaskoczyć z rzutów wolnych, jeszcze przy stanie 1:0. Po przerwie przewaga jednego zawodnika nie była aż nadto widoczna, to Strzelec grał więcej piłką i próbował odrobić choć jednego gola. Zmiany wykonane przez naszą drużynę w dalszej części spotkania ożywiły naszą grę, blisko zdobycia bramki / zanotowania asysty był Marcin Lis, którego podanie w kierunku bramki było za lekkie. W 85. minucie wynik ustanowił kilka minut wcześniej wprowadzony Witek Uzar, który wykorzystał zagranie Marcina Lisa. Zwycięstwo 3:0 w derbowym pojedynku cieszy, sympatycy Wisanu licznie zgromadzeni na stadionie w Dąbrowicy zobaczyli dobry mecz w wykonaniu swoich zawodników, którym wypada podziękować i pogratulować wyśmienitego wyniku. Następny mecz Wisanu już w najbliższą środę, w wyjazdowym spotkaniu pucharowym zagramy z Kolejarzem Knapy.

Strzelec Dąbrowica - WISAN Skopanie 0:3 (0:2)

gol 0:1 4' Konrad Pluta
gol 0:2 16' Konrad Pluta (karny)
gol 0:3 85' Witold Uzar (asysta Marcin Lis)

2 żółte kartki = czerwona 17' Mariusz Rożnowski (Strzelec)

WISAN: Mateusz Kuszaj - Kamil Kędziora, Marcin Babula, Jacek Drożdzal - Krzysztof Kubiak zmiana (68' Mateusz Jarosz żółta kartka), Marcin Hynowski, Wojciech Pluta, Dawid Rzeźwicki zmiana (78' Witold Uzar gol), Konrad Pluta gol gol żółta kartka zmiana (87' Zbigniew Pluta) - Tomasz Polek, Marcin Lis zmiana (90' Łukasz Trzaska)

Sędziował: Mateusz Nowak