Tłoki Gorzyce górą w Skopaniu

WISAN Skopanie - Tłoki Gorzyce 1:4 (1:2)

W spotkaniu 6. kolejki, w którym Wisan Skopanie przed własną publicznością mierzył się z Tłokami Gorzyce, przyjezdni wygrali 4:1.

Pierwsze minuty to podstawa naszych zawodników szukających swoich szans w grze z kontrataku. Po jednym z takich kontrataków w 10 minucie w polu karnym faulowany został Darek Leśniowski, sędzia Grabowska słusznie wskazała na wapno, co ciekawe rywal za to zagranie nie obejrzał nawet żółtej kartki. Do piłki podszedł Paweł Durda i pokonał bramkarza Tłoków.

Niedługo później mieliśmy trochę szczęścia, bowiem gdyby goście byli ciut bardziej skuteczni nie byłoby dalej 1:0. W 20 minucie powinniśmy mieć drugi rzut karny dla naszej ekipy, nieprzepisowo w polu karnym trzymany za koszulkę był Damian Rup, jednak gwizdek milkł. W 37 minucie Tłoki Gorzyce doprowadziły do wyrównania, zamieszanie w polu karnym, futbolówka po strzale jednego z zawodników rywala odbiła się od poprzeczki tuż pod nogi Tomasza Świąder, który z bliskiej odległości nie pomylił się i dał swojej drużynie pierwszego gola w tym spotkaniu. Kolejne minuty pierwszej odsłony mijały, zbliżał się już koniec pierwszej części, w doliczonym czasie gry Tłoki zdobyły drugą bramkę. Gol do szatni, gol, który kosztował nas wiele.
W drugiej połowie goście dołożyli dwie bramki, a dokładniej Karol Korzonek, który zanotował w tym meczu hattricka. Również i drużyna ze Skopania miała swoje dobre okazje do zmiany wyniku, w szczególności Paweł Durda, którego strzał był niecelny, oraz Marcin Lis, którego uderzenie wybronił dobrze spisujący się dzisiaj bramkarz ekipy z Gorzyc - Maciej Pruś. W 80 minucie za zagranie ręką w polu karnym ratujące nas przed utratą piątej bramki ukarany czerwoną kartką został Paweł Durda. Rzut karny zmarnował Tomasz Świąder, który nie trafił nawet w światło bramki.
Na przestrzeni całego spotkania można stwierdzić, że wygrała drużyna lepsza, choć na pewno gdyby nie niektóre mijające się z prawdą decyzje pani Grabowskiej w pierwszej części konfrontacji mogło skończyć się to zdecydowanie inaczej.

przestrzelony karny 80' Tomasz Świąder

WISAN: Tomasz Kryszpin - Jacek Drożdzal, Wojciech Pluta żółta kartka, Krzysztof Kubiak zmiana (46' Bartłomiej Furdyna) - Mateusz Jarosz, Krzysztof Lis, Paweł Durda gol czerwona kartka, Dawid Rzeźwicki zmiana (85' Maciej Pluta), Damian Rup żółta kartka zmiana (73' Zbigniew Pluta) - Dariusz Leśniowski zmiana (46' Marcin Stępień), Marcin Lis zmiana (87' Mariusz Dąbrowski)