Trzy punkty jadą do Skopania, Grębów zdobyty

Po zaciętym spotkaniu podopieczni Pawła Szylera w niedzielne popołudnie odnieśli zwycięstwo w Grębowie pokonując miejscowy Słowianin 1:2.

W kadrze meczowej zabrakło pauzującego za kartki Mateusza Jarosza, którego od pierwszych minut na środku obrony zastąpił Kamil Kędziora. Widowisko piłkarskie na stadionie w Grębowie tworzone przez oba zespoły wyglądało od samego początku na bardzo wyrównane, sporo było woli walki, determinacji i zaangażowania po obu stronach. Na trafienie otwierające rezultat spotkania kibice zebrani w Grębowie czekali do 22 minuty, gospodarze za sprawą dobitki na raty po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Kilka minut później groźnie było pod bramką Słowianina, akcję strzałem kończył Łukasz Nieckula, jednak goalkeeper miejscowych nie dał się zaskoczyć. Do przerwy 1:0. Na drugą część spotkania goście wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i w 55 minucie doprowadzili do wyrównania, wzdłuż pola karnego dogrywał Łukasz Nieckula, a formalności z okolic siódmego metra dopełnił Dawid Kubisztal. Dziesięć minut później było 1:2 dla Wisanu, akcją indywidualną popisał się Krzysiek Kubiak i goście wyszli na prowadzenie. Odpowiedź klubu z Grębowa mogła być natychmiastowa, kilkadziesiąt sekund po golu Kubiaka w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z graczy gospodarzy, ale górą był Tomek Kryszpin. W końcowej części meczu przewinienia stały się bardziej ostre, w 75 minucie boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Dawid Rzeźwicki. Dziesięć minut później stan liczbowy obu zespołów powinien się wyrównać, w brutalny sposób na nogi Marcina Hynowskiego zapolował Jacek Rożek a arbiter zdecydował się na pokazanie tylko żółtej kartki. W samej końcówce gospodarze domagali rzutu karnego, sędzia pozostał niewzruszony, choć zawodnicy ze Skopania nie mogliby mieć większych pretensji. Ostatecznie Wisan wygrywa z trzecim w tabeli Słowianinem Grębów i po raz pierwszy w tym sezonie dopisuje do swojego konta trzy oczka po meczu wyjazdowym.

Słowianin Grębów - WISAN Skopanie 1:2 (1:0)

gol 1:0 22' Michał Szczepański
gol 1:1 55' Dawid Kubisztal (asysta Łukasz Nieckula)
gol 1:2 65' Krzysztof Kubiak

2 żółte kartki = czerwona 75' - Dawid Rzeźwicki (Wisan)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Marcin Domagała, Kamil Kędziora żółta kartka, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna żółta kartka zmiana (84' Kacper Kłosowski) - Dawid Kubisztal gol zmiana (65' Kacper Smykla), Konrad Pluta, Marcin Serafin żółta kartka, Dawid Rzeźwicki 2 żółte kartki = czerwona, Łukasz Nieckula - Krzysztof Kubiak gol zmiana (70' Witold Uzar żółta kartka)

Sędziował: Daniel Łój