Trzy punkty z Unią Skowierzyn

Zwycięstwem 2:1 zakończyło się spotkanie 8. kolejki, w którym Wisan Skopanie na własnym terenie podejmował Unię Skowierzyn. Gole dla naszego zespołu strzelali Marcin Szlęzak oraz bramka samobójcza po uderzeniu Bartka Furdyny.

Trzy punkty po niedzielnym spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Skopaniu dopisała sobie drużyna ze Skopania, która ograła Unię Skowierzyn 2:1. Pierwsza połowa pod względem piłkarskim nie zachwyciła, sporo było niedokładności, nerwowości w poczynaniach obu ekip. Więcej klarownych okazji, głównie po głupich błędach mieli w tej części spotkania przyjezdni, ale ich zawodnicy nie potrafili w decydującym momencie wykazać się odrobiną skuteczności.

Zdecydowanie lepsze walory piłkarskie zaoferowali nam piłkarze obu drużyn w drugiej połowie. Spotkanie stało się o wiele ciekawsze, w tym również za sprawą w końcu zdobyczy bramkowych. W 47 minucie błąd rywali wykorzystał Marcin Szlęzak, po płaskim uderzeniu Marcina piłka wpadła do siatki obok lewego słupka i miejscowi mogli cieszyć się z prowadzenia. Unia próbowała wyrównać, ale bliżej zdobycia drugiego gola była ekipa ze Skopania. W 71 minucie ciekawą akcję kończył Kacper Lis, jednak ten strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza Unii. W 75 minucie zespół ze Skowierzyna doprowadził do wyrównania, akcję uderzeniem z bliskiej odległości do bramki skutecznie zakończył Artur Zając. Ostatnie słowo tego dnia należało do gospodarzy, w 89 minucie po dograniu Bartka Furdyny z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę dotknął Michał Synowiec, a następnie całkowicie jej tor zmienił obrońca gości w taki sposób, że pokonał własnego bramkarza. Do ostatniego gwizdka gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i to trzy punkty dzisiaj zostały w Skopaniu.

WISAN Skopanie - Unia Skowierzyn 2:1 (0:0)

gol 1:0 47' Marcin Szlęzak
gol 1:1 75' Artur Zając
gol 2:1 89' samobójcza

WISAN: Jakub Gnat - Dawid Kubisztal żk, Mateusz Jarosz, Bartłomiej Furdyna żk, Kamil Kędziora - Rafał Kodyra zmiana (44' Michał Synowiec), Mirosław Dryka zmiana (60' Marcin Stępień), Marcin Serafin, Arkadiusz Nowak zmiana (79' Krzysztof Kubiak żk), Kacper Kłosowski zmiana (58' Kacper Lis) - Marcin Szlęzak gol zmiana (79' Dominik Kłosowski)

Sędziował: Jakub Dzwoniarek (KS Dębica)