Tylko remis z Orzeł Rudnik

WISAN Skopanie - Orzeł Rudnik 2:2 (2:1)

Remisem 2:2 zakończyło się dzisiejsze spotkanie rozgrywane na stadionie w Skopaniu, w którym zmierzyli się dwaj beniaminkowie obecnych rozgrywek, czyli Wisan Skopanie oraz Orzeł Rudnik.

Mecz idealnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Lisa. W 20 minucie było już 2:0, ponownie na listę strzelców wpisał się Marcin Lis, wykorzystując znakomite dogranie Dawida Rzeźwickiego. Wydawało się, że szybko strzelone bramki ustawiły losy tego spotkania, jednak tylko wydawało.. w 32 minucie do głosu doszli gracze Rudnika, dość przypadkowa akcja kończy się utratą gola. Po tym trafieniu, to przyjezdni przejęli inicjatywę i z każdą minutą stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Tomka Kryszpina, do przerwy bez zmian, 2:1.
Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania, zamieszanie w polu karnym, a w końcowej fazie tej akcji piłkę zmierzającą do pustej bramki uratował Kamil Kędziora, jednak wobec dobitki był bezradny, 2:2. Napór gości, którzy wykazywali zdecydowanie większą determinację w zdobyciu kolejnej bramki nie malał. Z czasem także podopieczni Janusza Hynowskiego stwarzali sobie coraz ciekawsze sytuacje po niezłej grze kombinacyjnej, dobre okazje marnowali Bartek Furdyna, Marcin Lis oraz Marcin Stępień, którzy mogli przesądzić o losach tego spotkania. Trzeba wspomnieć jeszcze o bardzo kontrowersyjnej sytuacji z 85 minuty, kiedy to w polu karnym Wisanu padł zawodnik Orła, jednak arbiter nie wskazał na wapno.

Po przebiegu spotkania nie do końca jesteśmy zadowoleni z wywalczonego tylko jednego punktu, trzy oczka były jak najbardziej w zasięgu, nasi zawodnicy po strzeleniu bramek wyraźnie spuścili z tonu, a postawa w szczególności w środku pola pozostawiała wiele do życzenia. Za tydzień zagramy na wyjeździe z Sokół Kamień i oby humor po tym najbliższym spotkaniu był lepszy niż dzisiaj.

gol 1:0 2' Marcin Lis (asysta Dawid Rzeźwicki)
gol 2:0 19' Marcin Lis (asysta Dawid Rzeźwicki)
gol 2:1 32' Marcin Skoczylas
gol 2:2 50' Marcin Skoczylas

WISAN: Tomasz Kryszpin - Kamil Kędziora, Paweł Durda, Jacek Drożdzal - Marcin Stępień, Krzysztof Lis, Dawid Rzeźwicki, Mateusz Jarosz żółta kartka, Maciej Chwałek zmiana (46' Bartłomiej Furdyna) - Zbigniew Pluta zmiana (81' Damian Rup), Marcin Lis gol gol

Orzeł: Jakub Kussy - Tomasz Szopa, Tomasz Ziemiański, Tomasz Chamera, Łukasz Wołoszyn - Paweł Wala zmiana (65' Adrian Such), Daniel Kaczor zmiana (31' Karol Madej zmiana (81' Wojciech Zybura)), Jakub Wołcz, Kamil Chapuła zmiana (13' Marcin Niedbała) - Marcin Skoczylas gol gol żółta kartka, Marcel Pędlowski zmiana (90' Jakub Bajda)

Sędziował: Mariusz Koper