Wracamy do gry! W Wielką Sobotę inauguracja rundy wiosennej!

Na ten dzień kibice czekali aż 140 dni. W sobotę 31 marca o godz. 10:30 zawodnicy Wisanu Skopanie wracają do walki o awans do klasy okręgowej. Pierwszym rywalem w rundzie wiosennej będzie WKS Zabrnie. W związku z modernizacją stadionu w Skopaniu spotkanie odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim.

W przerwie zimowej w klubie ze Skopania zaszła już kolejna w ostatnich latach zmiana na stanowisku trenera. Pieczę nad drużyną Wisanu po dwuipółletniej przerwie przejął Janusz Hynowski, zastępując tym samym Jacka Rączkowskiego.

Mimo długiej przerwy zimowej nasi piłkarze nie zamierzali próżnować. Nasz zespół ma za sobą trudny okres przygotowawczy. Wymagające treningi biegowe i siłowe mają zaprocentować w lidze dobrym przygotowaniem fizycznym. Warunki atmosferyczne pozwoliły graczom Wisanu rozegrać jedynie cztery mecze kontrolne. W trakcie tych sparingów Wisan zanotował jedno zwycięstwo z Płomieniem Trześń 6:0, jeden remis z OKS Mokrzyszów 1:1 oraz dwie porażki: z Sokołem Sokolniki 4:6 i Stalą Nowa Dęba 1:2. Najwięcej bramek w tych pojedynkach dla zespołu WIsanu zdobyli Arkadiusz Nowak oraz Marcin Serafin, którzy trzykrotnie umieszczali piłkę w siatce.

Co natomiast słychać w obozie rywali? Nasz sobotni przeciwnik w tabeli zajmuje 14 miejsce. WKS Zabrnie w 15 meczach rozegranych jesienią zdobył 13 punktów (3 zwycięstwa , 4 remisy  i 8 porażek) i obecnie plasuje się tuż nad strefą spadkową. Obie drużyny walczą więc w tej rundzie o zupełnie odmienne cele. Obydwie też na pewno chcą zwycięsko zainaugurować rozgrywki na wiosnę. Dlatego trzeba przygotować się na trudną przeprawę. W sierpniu ubiegłego roku, w spotkaniu 1. kolejki, niebiesko-biało-zieloni wygrali w Zabrniu 1:2. Jak będzie tym razem? W jakiej formie będą piłkarze Wisanu po długiej przerwie zimowej? W jakim zestawieniu wystąpi nasza ekipa w pierwszej konfrontacji ligowej pod wodzą Janusza Hynowskiego? Czy zmiana otoczenia związana z koniecznością rozgrywania spotkań na innym obiekcie wpłynie na poczynania naszego zespołu? O tym przekonamy się już w sobotę! Spotkanie Wisan Skopanie – WKS Zabrnie rozpocznie się o godzinie 10:30. Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Ryszard Bogacz (sędzia główny), Zbigniew Ordon (asystent I) oraz Anna Tracz (asystent II).  Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Baranowa Sandomierskiego.