Wygrana seniorów ze Spartą Jeżowe

Zwycięstwo 2:1 nad Spartą Jeżowe odnieśli w sobotnie popołudnie na stadionie w Skopaniu zawodnicy Wisanu Skopanie.

Od początku rywalizacji tempo nadawali miejscowi, kreując ataki od własnej formacji obronnej próbowali rozpracować rywala, znaleźć luki w ich defensywie i szybko ustawić mecz pod siebie. Na okazje bramkowe nie trzeba było długo czekać, zwłaszcza Tomek Polek znalazł się kilka razy w dobrym miejscu i dobrym czasie, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki, a gdy już wpadła nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Goście ograniczali się do pojedynczych kontr. Sparta chyba myślała już o przerwie, zwłaszcza jej bramkarz, który w 45 minucie powinien zachować się lepiej próbując obronić strzał Jarka Zycha zza pola karnego, po którym piłka znalazła się w siatce. Do przerwy 1:0.
Po zmianie stron pierwsze minuty wyglądały jeszcze podobnie, ale od 60 minuty jakby ktoś piłkarzom Wisanu odciął tlen, mecze rozgrywane ostatnio co trzy dni dały o sobie znać, przełożyło się to szybko na lepszą postawę gości. Sparta coraz częściej bywała pod bramką gospodarzy i w 65 minucie doprowadziła do wyrównania. Ostatnio słowo należało jednak do graczy Wisanu Skopanie, w 77 minucie po dograniu Marcina Szlęzaka celnym uderzeniem bramkarza Sparty pokonał Tomek Polek. Kolejne bramki już nie padły, Wisan wygrywa 2:1 i przynajmniej do niedzieli awansuje w ligowej tabeli na ósme miejsce, z kolei Sparta może się już witać z A klasą.

WISAN Skopanie - Sparta Jeżowe 2:1 (1:0)

gol 1:0 45' Jarosław Zych
gol 1:1 65' Jarosław Dziadura
gol 2:1 77' Tomasz Polek

WISAN: Mateusz Kuszaj - Krzysztof Kubiak, Marcin Hynowski, Mateusz Jarosz, Bartłomiej Furdyna - Witold Uzar zmiana (55' Marcin Szlęzak), Jarosław Zych gol żółta kartka, Konrad Pluta, Dawid Rzeźwicki zmiana (87' Łukasz Trzaska), Kacper Smykla zmiana (82' Wojciech Lis) - Tomasz Polek gol zmiana (90' Łukasz Obara)

Sędziował: Mateusz Nowak