Wysoka wygrana juniorów z Bukową Jastkowice

W niedzielne popołudnie podopieczni Mateusza Jarosza na własnym terenie pokonali juniorów z Jastkowic 7:2 i tym samym zanotowali kolejne ligowe zwycięstwo.

Od początku stroną dominującą dzisiejszej rywalizacji byli gospodarze. Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola i otwarcie wyniku. W 4 minucie nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Arek Szlęzak i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Arek Nowak. Ekipa ze Skopania pięć minut później podwyższa prowadzenie, po akcji kombinacyjnej zza linii pola karnego zdecydował się Arek Szlęzak i futbolówka wpadła do bramki. Zawodnicy z Jastkowic starali się grać dość wysoko, pressingiem na połowie rywala chcieli zmusić przeciwnika do popełnienia błędu, miało to swój efekt w 13 minucie, gdy po przejęciu w środku boiska wyprowadzili akcję zakończoną trafieniem na 2:1. W 20 minucie trzeciego gola na konto gospodarzy zdobył Alan Uzar skutecznie kończąc dogranie z rzutu rożnego. W 25 minucie po brzydkim faulu boisko z kontuzją opuścić musiał Arek Szlęzak. W 31 minucie wynik na 4:1 po rzucie rożnym podwyższył Mikołaj Leśniak. Przed zejściem na przerwę gospodarze strzelili jeszcze jednego gola, którego autorem był Kacper Lis. Kilkadziesiąt sekund później Bukowa za sprawą skutecznego loba jednego z ich napastników zdobyła dziś drugiego gola. Do przerwy 5:2.

Druga połowa pod względem ilości bramek wyglądała zdecydowanie gorzej. Akcji co prawda nie brakowało, bo i rajdy Krzyśka Stępnia czy Eryka Pietraszko wyglądały dość groźnie. Dwie bramki w drugiej połowie dorzucił Arek Nowak, w 73 minucie z rzutu wolnego, a na kilka minut przed zakończeniem spotkania z indywidualnej akcji.

Wisan wygrywa 7:2, prezentując dziś zdecydowanie większe umiejętności i zorganizowanie aniżeli rywal. Bukowa zwłaszcza w pierwszej połowie umiejętności piłkarskie próbowała nadrobić walką i niekiedy brutalnymi wejściami w nogi przeciwnika.

WISAN Skopanie - Bukowa Jastkowice 7:2 (5:2) (juniorzy)

karny 1:0 4' Arkadiusz Nowak
gol 2:0 9' Arkadiusz Szlęzak (asysta Kacper Lis)
gol 2:1 13' nieznany
gol 3:1 20' Alan Uzar (asysta Arkadiusz Nowak)
gol 4:1 31' Mikołaj Leśniak (asysta Dawid Jarosz)
gol 5:1 40' Kacper Lis
gol 5:2 41' nieznany
gol 6:2 73' Arkadiusz Nowak (wolny)
gol 7:2 86' Arkadiusz Nowak

WISAN: Mateusz Owoc - Krzysztof Stępień, Mikołaj Leśniak gol, Bartłomiej Kwaśnik, Dawid Jarosz - Eryk Pietraszko, Arkadiusz Szlęzak gol kontuzja zmiana (25' Łukasz Kamuda), Jakub Łukasiewicz, Arkadiusz Nowak gol gol gol, Alan Uzar gol - Kacper Lis gol

Sędziował: Damian Biały (KS Stalowa Wola)