Zwycięstwo juniorów w Chwałowicach

Dziesiąte zwycięstwo w rundzie jesiennej odnieśli juniorzy Wisanu Skopanie, tym razem wyższość zespołu ze Skopania musiał uznać Jeziorak Chwałowice przegrywając z Wisanem 2:5.

Juniorzy ze Skopania przystąpili do pojedynku w Chwałowicach gołą jedenastką, brak choćby jednego zmiennika nie odbił się jednak na wyniku. Od pierwszych minut gracze ze Skopania robili to, co pokazują od początku sezonu, czyli umiejętną grą, rozgrywaniem akcji od własnej strefy obronnej próbowali rozmontować rywala. Często w akcjach Wisanu brakowało tego ostatniego podania pozwalającego znaleźć się w dogodnej okazji, stąd i liczba poważnych prób do zmuszenia bramkarza Jezioraka do kapitulacji nie była zbyt liczna. Gol otwierający rezultat spotkania miał miejsce w 26 minucie, gdy bramkarza Jezioraka pokonał Kacper Lis. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy widowisko nieco zaostrzyło się i arbiter dwukrotnie karał żółtą kartką zawodników z Chwałowic. Do przerwy 0:1.
Po zmianie stron, w 50 minucie goście podwyższyli prowadzenie, a uczynił to dokładnie Arek Nowak dopełniając formalności po świetnym zagraniu od Kuby Łukasiewicza. Dwubramkowe prowadzenie nie trwało jednak długo, momentalne rozluźnienie w pełni wykorzystali miejscowi i golem na 1:2 nawiązali kontakt. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa, dwie minuty później drugiego gola tego dnia zdobył Kacper Lis i Wisan w tym momencie prowadził 1:3. Kolejne trafienie padło w 75 minucie, piłka po uderzeniu zawodnika Jezioraka z dystansu znalazła się w siatce i ponownie przewaga Wisanu wynosiła tylko jedno trafienie. Ostatnie słowo tego dnia należało do zawodników Wisanu, w 82 minucie z obrońcami Jezioraka zabawił się Kacper Lis notując tym samym hattricka w dzisiejszym meczu. Wynik trzy minuty później ustalił Mateusz Owoc.

Jeziorak Chwałowice - WISAN Skopanie 2:5 (0:1)

gol 0:1 26' Kacper Lis (asysta Mateusz Owoc)
gol 0:2 50' Arkadiusz Nowak (asysta Jakub Łukasiewicz)
gol 1:2 53' zawodnik gospodarzy
gol 1:3 55' Kacper Lis (asysta Arkadiusz Szlęzak)
gol 2:3 75' zawodnik gospodarzy
gol 2:4 82' Kacper Lis (asysta Krzysztof Stępień)
gol 2:5 86' Mateusz Owoc (asysta Kacper Lis)

WISAN: Jakub Gnat - Krzysztof Stępień, Dominik Furdyna, Mikołaj Leśniak, Dawid Jarosz - Arkadiusz Szlęzak, Jakub Łukasiewicz, Arkadiusz Nowak gol, Mateusz Owoc gol, Mateusz Głaz żółta kartka - Kacper Lis gol gol gol

Sędziował: Grzegorz Tutka