Podsumowanie - 15. kolejka

Za nami świąteczna seria meczów w Klasie A.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1) Derby ponownie dla Wisanu

Na pierwszy plan świątecznej kolejki wysunęły się derby gminy Baranów Sandomierski, w których Wisan Skopanie pokonał na wyjeździe Strzelec Dąbrowica 1:0. Zespołowi Janusza Hynowskiego udało się po przeszło 11 latach odczarować stadion w Dąbrowicy, a o jego zwycięstwie przesądziło trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego w 88 minucie.

2) Zabójcze minuty Sanu Wrzawy

Kolejne zwycięstwo u siebie odnotował najlepiej spisujący się w lidze w meczach przed własną publicznością San Wrzawy. Pierwsza połowa nie zapowiadała wygranej gospodarzy, ponieważ to Bukowa Jastkowice schodziła na przerwę z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron piłkarze Sanu odmienili diametralnie losy rywalizacji i w przeciągu zaledwie 12 minut strzelili aż cztery bramki. Dla Bukowców to druga porażka w rundzie wiosennej i główny faworyt do wywalczenia przynajmniej udziału w barażach w błyskawicznym tempie roztrwonił przewagę wypracowaną w spotkaniach jesiennych.

3) Jeziorak zagrał jak na lidera przystało

Jak powinny wyglądać potyczki lidera z ostatnią drużyną pokazało starcie Koniczynki Ocice z Jeziorakiem Chwałowice. Pełna dominacja udokumentowana przez chwałowiczan sześcioma bramkami. To była wyłącznie formalność, a przed Jeziorakiem teraz hit rundy wiosennej z KSTŁK Stalowa Wola.

4) Nietypowa seria w pojedynkach Łęgu z Czarnymi

Czwarty raz od momentu awansu Łęg Kopcie zagrał na poziomie A klasy z Czarnymi Lipa i po raz czwarty spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a w dodatku po raz trzeci z rzędu bezbramkowym remisem. O skali niecodzienności świadczy również fakt, że to dopiero trzeci bezbramkowy wynik w całym obecnym sezonie, a dwa z nich dotyczą właśnie meczów Czarnych z Łęgiem.

5) Kryzys w Jadachach

Opady deszczu i śniegu sprawiły, że nie wszystkie boiska nadawały się do gry. Na szczęście z powodzeniem udało się i temu zaradzić, gdyż w rolę gospodarza na innym stadionie wcielili się zawodnicy Wichrów Rzeczyca Długa oraz Słowianina Grębów. Na tę zmianę obie drużyny nie mają prawa narzekać, gdyż obie odniosły zwycięstwa. Na stadionie w Skowierzynie Słowianin wygrał z PG CNC Unią 2:0, a spadkowicz z klasy okręgowej w Woli Rzeczyckiej z LZS-em Jadachy 4:3. Niedawny lider rozgrywek z Jadachów odniósł swoją piątą porażkę z rzędu, a w ostatnich siedmiu kolejkach zdobył tylko jeden punkt.

STRZELCY

W sześciu spotkaniach świątecznej serii gier (mecz KSTŁK Stalowa Wola - LZS Wola Rzeczycka w środę) padło łącznie 21 bramek (średnio 3.5 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się tylko 15 zawodników. Jedynym hattrickiem popisał się w starciu z Koniczynką Ocice Marcin Kurkiewicz (Jeziorak Chwałowice).

Strzelcy w 15. kolejce pod tym linkiem.

W klasyfikacji generalnej strzelców nastąpiła zmiana prowadzącego. Nowym liderem został Kacper Broda z Sanu Wrzawy, który w meczu z Bukową Jastkowice strzelił dwie bramki. Aktualne podium najlepszych strzelców ligi przedstawia poniższa tabela, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj