Podsumowanie - 17. kolejka

W aż sześciu spotkaniach 17. kolejki zwycięzcy ogrywali swoich przeciwników do zera.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. KOLEJARZ BEZ SZANS, POKAZ SIŁY LIDERA

Bez wątpienia w najciekawszym spotkaniu tej serii gier prowadzący w tabeli Słowianin Grębów wygrał z zajmującym trzecie miejsce Kolejarzem Knapy 3:0. Dwukrotnie z rzutu karnego nie pomylił się Marian Malyshonok, a trzecią bramkę dorzucił tuż przed przerwą Wojciech Nieradka. Dla Słowianina to ósme zwycięstwo z rzędu i udany rewanż za porażkę z tym rywalem w rundzie jesiennej. W minionej kolejce zwyciężył także wicelider z Pysznicy. Olimpia pokonała na wyjeździe Wisan Skopanie 2:0, a gole zdobywali dwaj najlepsi strzelcy tej drużyny, czyli Kacper Pchełka i Fabian Mścisz. Kompletem punktów w rundzie wiosennej, podobnie jak Słowianin, może się poszczycić jeszcze Bukowa Jastkowice, natomiast bez porażki na wiosnę pozostaje wciąż niespodziewanie LZS Żabno. Bukowcy uporali się z LZS-em Jadachy, wygrywając u siebie 4:1, zaś zespół prowadzony przez trenera Tomasza Krasonia zgarnął pełną pulę w starciu z Juniorem Zakrzów. Wynik 2:0 na stadionie w Żabnie został ustalony już w pierwszej połowie, a na listę strzelców wpisali się pierwszy raz w tym sezonie Dominik Patryka i Krystian Niewierski.

2. PIŁKARSKI NOKAUT W LIPIE I RZECZYCY DŁUGIEJ

Czarni Lipa i San Wrzawy brutalnie rozprawiły się ze swoimi rywalami z dołu tabeli, strzelając Unii Skowierzyn i Wichrom Rzeczyca Długa po siedem goli. Różnica pomiędzy tymi spotkaniami polegała na tym, że Czarni kwestię zwycięstwa załatwili już w pierwszej połowie (5:0 do przerwy), natomiast San piąty bieg wrzucił dopiero po zmianie stron, zdobywając w drugiej odsłonie aż sześć bramek. Zawodnicy Sanu w podobnych rozmiarach wygrywali już chociażby w zeszłym sezonie (9:2 z Koniczynką Ocice), zaś dla zespołu z Lipy to najwyższe ligowe zwycięstwo od 10 sierpnia 2019 roku (wówczas 8:0 z KS-em Żupawa).

3. LZS Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM I KOLEJNYM CZYSTYM KONTEM

Premierową wygraną w rundzie rewanżowej odniósł LZS Wola Rzeczycka. Drużyna Patryka Brzeskiego wygrała z Sokołem w Sokolnikach 2:0. Piłkarze z Woli Rzeczyckiej po raz trzeci z rzędu zagrali bez straconego gola, co nie przytrafiło im się od momentu awansu do klasy A w 2019 roku (z pominięciem serii z dwoma walkowerami w sezonie 2019/2020).

STRZELCY

W minionej serii gier na boiskach padło łącznie 28 bramek (średnio 4.00 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 20 zawodników. Najlepszym strzelcem tej kolejki był lider klasyfikacji K. Broda (San Wrzawy), który w meczu z Wichrami zdobył hat-tricka. Ponadto dwiema bramkami swój występ okrasili A. Chamera (Czarni Lipa), K. Chamera (Czarni Lipa), M. Malyshonok (Słowianin Grębów), A. Pławiak (Bukowa Jastkowice), K. Stańkowski (LZS Wola Rzeczycka) oraz R. Rutkowski (San Wrzawy).

Strzelcy w 17. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.