Podsumowanie - 20.kolejka

Oczy sympatyków A klasy były w minionej kolejce skierowane przede wszystkim na mecz Jezioraka z Wisanem. Jego rozstrzygnięcie spowodowało, że na nowo rozgorzeje nam rywalizacja o klasę okręgową. Co ponadto wydarzyło się w tej serii gier?

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. WIELKI TRIUMF WISANU

W meczu na szczycie Wisan Skopanie wygrał 2:0 z Jeziorakiem Chwałowice po dwóch trafieniach młodzieżowców. Jest to pierwsza porażka lidera A klasy na własnym stadionie, a także druga w tym sezonie z drużyną ze Skopania. Dla Wisanu to już z kolei siódme spotkanie bez przegranej i przez wzgląd na remis Wichrów Rzeczyca Długa ze Strzelcem Dąbrowica to podopieczni trenera Hynowskiego są teraz najlepiej punktującym zespołem w rundzie wiosennej. Z tego rozstrzygnięcia ucieszeni są również piłkarze Bukowej Jastkowice. Jastkowiczanie planowo zwyciężyli na wyjeździe z LZS-em Wola Rzeczycka 5:3, co spowodowało, że obie ekipy zniwelowały stratę do zajmującego pierwszą pozycję Jezioraka. Rozmiary zwycięstwa Bukowców mogły być zresztą bardziej przekonujące, ale gospodarzom w końcowym fragmencie udało się trzema golami nieco przypudrować ostateczny wynik pojedynku.

2. REMONTADA KS TRENERA ŁUKASZA KOŚCIELSKIEGO

Przysłowiowy powrót z piekła do nieba mają za sobą gracze ze Stalowej Woli. Po 75 minutach beniaminek przegrywał na wyjeździe 2:0 z Łęgiem Kopcie, ale w ostatnim kwadransie gry zdołał odwrócić losy i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Te wyrwane trzy punkty przedłużają jeszcze szansę KSTŁK na grę w barażach, a czarno - niebiescy tym meczem pogorszają swoją i tak zagmatwaną sytuację w tabeli.

3. WYTĘSKNIONE PRZEŁAMANIE W SKOWIERZYNIE

W 20. serii gier doszło do pojedynku dwóch najgorzej spisujących się zespołów w rundzie rewanżowej. Górą z niego wyszli zawodnicy ze Skowierzyna, którzy po dwóch trafieniach Mateusza Leśniowskiego ograli Koniczynkę Ocice 2:1. Miejscowi odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a także przerwali serię pięciu porażek z rzędu.

4. KOLEJNE PUNKTY LZS JADACHY

Piątą potyczkę bez porażki odnotowali z kolei piłkarze z Jadachów. Po emocjonującym spotkaniu podopieczni trenera Nowaka wygrali przed własną publicznością z Sanem Wrzawy 3:2, dzięki czemu wyprzedzili oni sobotniego przeciwnika w ligowej tabeli. Wszystkie bramki w tym pojedynku kibice zobaczyli w trakcie drugiej połowy, a gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił w ostatniej minucie Tomasz Wolan.

5. CZARNI ZNÓW NIE ZAGRALI DO KOŃCA

W drugim meczu z rzędu Czarni Lipa nie dowieźli wygranej do ostatniego gwizdka sędziego. Tym razem piłkarze z Lipy podzielili się punktami ze Słowianinem Grębów, a przyjezdnym remis w 89 minucie uratował Dariusz Gąsiorowski.

STRZELCY

W sobotę i w niedzielę na boiskach padło łącznie 27 bramek (średnio 3.86 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 20 zawodników. Wyścig o miano najlepszego strzelca ligi nabiera coraz większego rozpędu. Na trzy trafienia Grzegorza Szymanka (Bukowa Jastkowice) dwoma odpowiedział Tomasz Wolan (LZS Jadachy) i ponownie obaj zajmują pozycję lidera klasyfikacji generalnej, wyrównując już dorobkiem bramkowym wynik króla strzelców poprzedniego sezonu, czyli Mateusza Kurkiewicza (Jeziorak Chwałowice). Dubletem w tej serii gier popisali się ponadto: Kamil Stańkowski (LZS Wola Rzeczycka), Mateusz Leśniowski (PG CNC Skowierzyn), Kacper Broda (San Wrzawy) oraz Gabriel Drozd (KSTŁK Stalowa Wola).

Strzelcy w 20. kolejce pod tym linkiem.

Aktualne podium najlepszych strzelców ligi przedstawia poniższa tabela, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.

#

IMIĘ I NAZWISKO

BRAMKI

1

Tomasz Wolan (LZS Jadachy), Grzegorz Szymanek (Bukowa Jastkowice)

22

3

Paweł Kaczmarczyk (Bukowa Jastkowice)

19

CZYSTE KONTA

W starciu z liderem z Chwałowic Tomasz Kryszpin nie miał wprawdzie tyle pracy, co w poprzednich tygodniach, ale nie zmienia faktu, że bramkarz Wisanu odnotował swoje czwarte czyste konto z rzędu, które pozwoliło mu na samodzielne objęcie pozycji wicelidera zestawienia.