Podsumowanie - 20. kolejka

Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że w tabeli wyklarowała się para liderów, która między sobą rozstrzygnie sprawę mistrzostwa A klasy.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. SENSACJA W KNAPACH

Na siedemnastu zatrzymał się licznik kolejnych porażek Sokoła Sokolniki. Niechlubną passę beniaminek przełamał na stadionie innego beniaminka. Ostatni w tabeli zespół A klasy pokonał na wyjeździe plasującego się przed tą serią gier na trzecim miejscu Kolejarza Knapy aż 0:3, odnosząc dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Będący w gorszej dyspozycji w rundzie wiosennej Kolejarz po raz pierwszy od początku września opuścił ligowe podium na rzecz Czarnych Lipa. Piłkarze Adriana Chamery udanie zrewanżowali się Juniorowi Zakrzów za jesienną porażkę w Zaklikowie, wygrywając teraz na stadionie w Mokrzyszowie 2:0. Wynik spotkania otworzył w 8 minucie trafieniem z rzutu karnego szkoleniowiec Czarnych, natomiast w 59 minucie drugą bramkę dołożył Karol Tatar.

2. TWIERDZA GRĘBÓW WCIĄŻ NIENARUSZONA

Kolejną, dziesiątą już wygraną z rzędu przed swoją publicznością zanotowali piłkarze Słowianina. Tym razem żadnych punktów z grębowskiej twierdzy nie udało się wywieźć LZS-owi Żabno, który przez godzinę dzielnie stawiał czoła liderowi tabeli, ale musiał w końcu skapitulować. Zabójcze osiem minut, w których Słowianin aż czterokrotnie umieścił piłkę w siatce, przesądziło o losach tej rywalizacji i ostatecznego zwycięstwa miejscowych 6:2. Słowianin dzięki temu utrzymał czteropunktową przewagę nad wiceliderem z Pysznicy, który także dopisał do swojego konta komplet punktów. Mecz faworyzowanej Olimpii z Wichrami Rzeczyca Długa trwał jednak tylko 45 minut. Goście stawili się w Jastkowicach w siedmioosobowym składzie i po utracie ośmiu bramek w pierwszej połowie zeszli z boiska. W niepełnym składzie, w dziesiątkę, do Woli Rzeczyckiej pojechał również Wisan Skopanie. Podopieczni Janusza Hynowskiego dograli wprawdzie spotkanie do końca, ale w międzyczasie dali sobie wbić cztery gole, nie zdobywając przy tym żadnego.

3. BRODA POGRĄŻYŁ BUKOWĄ

Imponujące zwycięstwo odniósł na własnym stadionie San Wrzawy. Biało - niebiescy rozbili Bukową Jastkowice aż 6:1, zamieniając się tym samym ze swoimi rywalami miejscami w tabeli. Ten mecz praktycznie rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Już po ponad 30 minutach gry na stadionie we Wrzawach było 4:0, a każdą z bramek zdobył lider klasyfikacji strzelców A klasy - Kacper Broda. Po przerwie do siatki trafili także Michał Nowiński i Radosław Rutkowski, a honorowego gola dla mającej najwyraźniej zadyszkę Bukowej strzelił Paweł Kaczmarczyk.

4. GOL W OSTATNIEJ AKCJI W JADACHACH

W niedzielę doszło do rywalizacji zespołów z dolnych rejonów tabeli. LZS Jadachy z serią trzech porażek z rzędu mierzył się z czekającą na ligowe punkty od Wielkiej Soboty i niepewną jeszcze ligowego bytu Unią Skowierzyn. Większą determinacją do przełamania wykazali się gospodarze, którzy w drugiej połowie byli lepszą drużyną i odwrócili rezultat spotkania. LZS wygrał 3:2, zdobywając decydującą bramkę w ostatniej akcji meczu, a strzelcem gola gwarantującego trzy punkty był Adrian Głowacki.

STRZELCY

Na stadionach w minionej kolejce padło łącznie 37 bramek (średnio 5.28 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 28 zawodników. Duży krok w stronę korony króla strzelców postawił Kacper Broda, zdobywając z Bukową Jastkowice cztery bramki. Zawodnik Sanu Wrzawy już teraz przebił dorobek najskuteczniejszego zawodnika poprzedniego sezonu, czyli Grzegorza Szymanka (Bukowa Jastkowice), a przecież do końca obecnych rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek.

Strzelcy w 20. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.