Występ kompletny. Wisan wygrywa z LZS Krzątka

Po bramkach Pawła Czechury i Krzysztofa Kubiaka drużyna Wisanu Skopanie pokonała w sobotnie popołudnie LZS Krzątka 2:0. Wynik mógł być bardziej okazalszy, gdyby nie godna podziwu postawa bramkarza przeciwników, który m.in obronił dwa rzuty karne.

Piłkarze ze Skopania naciskali na rywali od samego początku rywalizacji. W 5 minucie Kamil Kędziora długim zagraniem na wolne pole uruchomił Krzysztofa Kubiaka, który następnie z prawej strony szesnastki idealnym, płaskim podaniem wzdłuż bramki obsłużył wbiegającego po drugiej stronie Karola Sawickiego – młodzieżowiec Wisanu pokpił sprawę bowiem spudłował z bliskiej odległości przenosząc futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 10 minucie piłkę po strzale z rzutu wolnego Bartłomieja Furdyny, odbitą jeszcze od muru, pewnie chwycił w rękawice bramkarz przyjezdnych. W 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieznacznie obok prawego słupka główkował Krzysztof Kubiak. W 26 minucie faulowany w polu karnym został Wiktor Nowak, a do rzutu karnego podszedł Bartłomiej Furdyna – ze strzałem naszego kapitana z jedenastego metra poradził sobie jednak bramkarz Krzątki. Zatem wciąż bezbramkowy remis. Chwilę potem ponownie Bartłomiej Furdyna niebezpiecznie uderzał z rzutu wolnego – tym razem futbolówka zatrzepotała w bocznej siatce. Ale żeby nie było, ekipa z Krzątki sprawiająca pozytywne wrażenie również miała swoje okazje, goście dochodzili do sytuacji strzeleckich, z których można było jednak wycisnąć znacznie więcej. Tak było w początkowych fragmentach jak i również na przykład w 31 minucie, gdy poślizgnięcie się w newralgicznej strefie naszego defensora po podaniu od bramkarza mogło zakończyć się koszmarnie, ale kopnięcie piłkarza Krzątki zostało zamortyzowane przez naszego gracza ułatwiając tym samym interwencję Tomaszowi Kryszpinowi. W 34 minucie podanie ziemią z rzutu wolnego znalazło adresata w osobie Marcina Hynowskiego, który bez wahania zdecydował się na natychmiastowy strzał tuż zza pola karnego  – piłki pofrunęła nad bramką. W 37 minucie Paweł Czechura niewiele się pomylił, gdy uprzedzając daleko na przedpolu bramkarza przeciwników podjął próbę uderzenia lobem. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Tuż przed przerwą zespół Wisanu obejmuje prowadzenie. Inicjatorem bramki okazał się Wiktor Nowak, który inteligentnym zagraniem wypuścił w bój Krzysztofa Kubiaka. Nasz napastnik ruszył przy asyście obrońcy w kierunku bramki i podobnie jak na samym początku meczu, ale tym razem z przeciwnej strony, posłał płaskie zagranie wzdłuż bramki, które bez problemów na bramkę zamienił Paweł Czechura. Goście mogli jednak błyskawicznie odpowiedzieć, gdyż parę sekund później uderzenie z bliska zatrzymał Tomasz Kryszpin. Po chwili arbiter główny zaprosił obie drużyny do szatni.

Po zmianie stron podopieczni Janusza Hynowskiego z zapałem dążyli do podwyższenia rezultatu. Sytuacji było bowiem bez liku, ale nasi zawodnicy mieli zwichrowane celowniki, bądź na drodze stawał bramkarz Krzątki, który długo utrzymywał swoich kolegów przy życiu. Ekipa ze Skopania wytrąciła argumenty z nóg przeciwnikom, którzy musieli decydować się na bardziej bezpośrednie środki, żeby móc znaleźć się pod bramką Tomasza Kryszpina. W 62 minucie Marcin Serafin wypatrzył na lewej stronie niepilnowanego Karola Sawickiego – nasz zawodnik ruszył bez namysłu z piłką do przodu, ale ostatecznie został powstrzymany przez wychodzącego bramkarza. W 70 minucie gracz z Krzątki bez kalkulowania mocno kropnął bez przyjęcia z bocznego sektora boiska – futbolówka z ciekawym torem lotu pofrunęła obok prawego słupka. Chwilę potem z dystansu nad poprzeczką kopnął Wiktor Nowak. Następnie w ciągu paru minut trzy dogodne sytuacje zmarnował Krzysztof Kubiak, a trzykrotnie powstrzymywał go ponownie golkiper z Krzątki – były to szanse z gatunku sam na sam. W 84 minucie wejście smoka mógł zaliczyć Łukasz Uzar, ale uderzenie naszego rezerwowego zatrzymało się na bocznej siatce. Frustracja w naszym zespole mogła narastać, gdyż sporej przewagi nie udawało się przekuć w drugie trafienie. Na dodatek przyjezdni próbowali się odgryzać – w 87 minucie piłka po kopnięciu z dystansu gracza z Krzątki przeleciała obok słupka. Jednak w końcu, w doliczonym czasie gry akcja dwóch weteranów zapewniła ostatecznie wygraną naszemu zespołowi. Janusz Hynowski z lewego skrzydła podał zewniakiem do Krzysztofa Kubiaka, a nasz napastnik dołożył stopę i po raz ósmy wpisał się w tym sezonie na listę strzelców. Ten gol po prostu wisiał w powietrzu. Rozmiary zwycięstwa mógł powiększyć jeszcze Bartłomiej Furdyna, ale po raz drugi sobotniego popołudnia nie wykorzystał rzutu karnego – faulowany w szesnastce został Jakub Gnat.  Wisan Skopanie wygrywa z LZS Krzątka 2:0.

Wzorowy występ i nasza drużyna zgarnia zasłużony komplet punktów, aczkolwiek sprawa zwycięstwa powinna być rozstrzygnięta znacznie wcześniej. A tak otrzymaliśmy niepotrzebną nerwówkę i musieliśmy drżeć o pozytywny rezultat, choć LZS Krzątka zbytnio nie szturmował naszego pola karnego. Jednak wiadomo jak wiele się może wydarzyć przy tylko jednobramkowym prowadzeniu. Dlatego brawa za koncentrację w defensywie do ostatnich minut oraz konsekwentne dążenie do celu poparte ofensywną grę, czego odzwierciedleniem statystyka oddanych strzałów. Każdy z naszych piłkarzy za sobotni występ zasługuje na uznanie, a na duży plus postawa naszych trzech młodzieżowców z wyjściowej jedenastki. Brawo Wisan!

WISAN Skopanie - LZS Krzątka 2:0 (1:0)

gol 1:0 45' Paweł Czechura (asysta Krzysztof Kubiak)
gol 2:0 90+1' Krzysztof Kubiak (asysta Janusz Hynowski)

przestrzelony karny 26' Bartłomiej Furdyna (WISAN Skopanie)
przestrzelony karny 90+3' Bartłomiej Furdyna (WISAN Skopanie)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Kamil Kędziora, Bartłomiej Furdyna, Dawid Jarosz zmiana (90' Jakub Gnat) - Karol Sawicki zmiana (71' Mirosław Dryka), Marcin Serafin, Marcin Hynowski zmiana (78' Janusz Hynowski), Wiktor Nowak zmiana (84' Łukasz Uzar), Paweł Czechura gol zmiana (89' Arkadiusz Szlęzak) - Krzysztof Kubiak gol zmiana (90' Dawid Zgórski)

Sędziował: Paweł Samołyk (Gorzyce)