Krzysiek Kubiak bohaterem meczu z Lipą

Wczoraj, tj. 11 czerwca 2009r. została rozegrana 24. kolejka rozgrywek o awans do okręgówki. W tej kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie zespół ze strefy spadkowej - Czarni Lipa.

Dla gości był to mecz ostatniej szansy, aby jeszcze walczyć o utrzymanie w klasie A. Z kolei nasi zawodnicy, aby nie stracić premiowanego drugiego miejsca, dającego możliwość gry w barażach o awans, musieli zdobyć trzy punkty, gdyż po piętach depczą nam drużyny z Majdanu Królewskiego oraz Kotowej Woli. Mecz rozpoczął o godz. 17:00. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 31 minucie, kiedy to po idealnym dograniu Marcina Stępnia strzałem z pięciu metrów na listę strzelców wpisał się Marcin Lis. Niespodziewanie trzy minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę tego spotkania było już 1:1, dośrodkowanie zawodnika z drużyny przyjezdnych wykończył jego kolega. Ponad 40 minut czekaliśmy na decydującą bramkę, autorem tego wspaniałego gola był Krzysztof Kubiak, który popisał się fantastycznym uderzeniem z 25 metrów w samo okno bramki gości.
Zdobywając trzy punkty z tej konfrontacji w dalszym ciągu zajmujemy miejsce premiowane grą w barażach o awans. Swój mecz wygrał także San Wrzawy, który już dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. Gratulujemy zawodnikom oraz działaczom tego klubu. Następny mecz naszej drużyny już za dwa dni w niedzielę, wówczas na stadionie w Skopaniu będziemy podejmować rewelacje tej rundy zespół Łęg Kopcie.

WISAN Skopanie - Czarni Lipa 2:1 (1:1)

WISAN: M. Kryszpin - M. Dąbrowski żółta kartka, J. Drożdżal, K. Kubiak bramka - M. Sudół zmiana (P. Mitka), Ł. Trzeciak, P. Bąba, D. Rup zmiana (T. Kryszpin zmiana (W. Ciołek)), Marek Jarosz żółta kartka - M. Lis bramka, M. Stępień

gol 1:0 Marcin Lis 31' (asysta Marcin Stępień)
gol 1:1 Arkadiusz Woźniczka 42'
gol 2:1 Krzysztof Kubiak 83'

Sędziował: Sawicki.