Awans coraz bliżej - arcyważne zwycięstwo z Majdanem Królewskim

Korona Majdan Królewski - WISAN Skopanie 1:2 (0:2)

W dniu 24 maja 2009r.

na stadionie w Majdanie Królewskim planowo odbył się mecz pomiędzy Koroną a Wisanem Skopaniem. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Obie bramki dla przyjezdnych ze Skopania zdobył Marcin Lis, wpisując się na listę strzelców w 17. oraz 39. minucie tego spotkania.

Zdjęcia z meczu

Korona odpowiedziała dopiero w 79. minucie za sprawą Grzegorza Byrki, który to wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym jednego z naszych defensorów. Warto również dodać, że był to już drugi karny dla Korony w tym spotkaniu. Pierwszego karnego obronił nasz bramkarz - Paweł Ślęzak, który w ostatnich pięciu kolejkach puścił tylko dwie bramki.
Dzięki tej wygranej przybliżyliśmy się do czołówki, bowiem dotychczasowy lider - San Wrzawy oraz wicelider - LZS Kotowa Wola zremisował na wyjeździe. W dalszym ciągu jesteśmy na dobrym 4. miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co klub z Majdanu (mamy lepszy bilans meczy bezpośrednich, ale to uwzględnia się dopiero na koniec sezonu). Kolejny mecz z udziałem naszych zawodników już w najbliższą niedzielę z Jeziorakiem Chwałowice, na który już teraz gorąco zapraszamy.

gol 0:1 Marcin Lis 17'
gol 0:2 Marcin Lis 39'
gol 1:2 Grzegorz Byrka 79' (karny)

Korona: Puzio - Justyński, Osetek, Rozmus zmiana (46' Byrka bramka), Jemioło - S. Kopeć zmiana (46' Szwakop), Wolan zmiana (79' Maciej Gajos), Wójtowicz, Gawroński zmiana (46' M. Nowak) - Ł. Borowski, G. Obara przestrzelony karny

WISAN: P. Ślęzak - P. Durda żółta kartka, J. Drożdżal żółta kartka, S. Partyka - Ł. Trzeciak żółta kartka, M. Serafin, P. Bąba zmiana (90' M. Sudół), Mateusz Jarosz zmiana (M. Dąbrowski), D. Rup zmiana (T. Kryszpin) - M. Stępień zmiana (65' K. Kubiak), M. Lis bramka bramka

Sędziował: Szeląg.