Bezkrólewie w baranowskiej gminie

Sobotnie derbowe spotkanie nie wyłoniło zwycięzcy. Wisan Skopanie zremisował 1:1 ze Strzelcem Dąbrowica. Na zjawiskową bramkę z dystansu autorstwa Kacpra Lisa gospodarze odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego.

Drużyna ze Skopania powinna objąć prowadzenie w 11 minucie. Krzysztof Kubiak wparował z futbolówką w pole karne i wypatrzył niepilnowanego Kacpra Lisa - nasz zawodnik nie stanął na wysokości zadania uderzając w stuprocentowej sytuacji wprost w bramkarza przeciwnika. Własne niepowodzenie powetował sobie z nawiązką w 32 minucie. Wówczas fenomenalnym kropnięciem z dystansu w samo okienko bramki po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Lepszego momentu na odblokowanie trudno sobie wymarzyć. Chwilę potem Kacper Lis do spółki z Dawidem Kubisztalem niewłaściwie zachowali się po podaniu z prawego sektora boiska. Mając bramkarza daleko na przedpolu ostatecznie żaden z nich nie pokusił się o uderzenie, chociażby teoretycznie słabszą nogą. W 36 minucie dośrodkowanie ze skrzydła niecelnie nad poprzeczką sfinalizował zawodnik gospodarzy. W 45 minucie po wrzutce z rzutu rożnego futbolówka znalazła się pod nogami Łukasza Trzeciaka. Gracz Wisanu po dokładnym przyjęciu technicznym strzałem, zwanym potocznie rogalem, minimalnie chybił.

W 47 minucie po wyrzucie z autu Dominik Furdyna kopnął obok lewego słupka. W 52 minucie Mateusz Jarosz dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Marcina Serafina – strzał naszego pomocnika powędrował w środek bramki. W zasadzie na tym zakończyły się ofensywne poczynania naszego zespołu. Od tego momentu gospodarze śmielej gościli w naszym polu karnym. W 53 minucie Tomek Kryszpin świetną interwencją zastopował napastnika Strzelca broniąc sytuację sam na sam. W 78 minucie nieszablonowe rozwiązanie rzutu rożnego sprokurowało przewinienie naszego piłkarza w polu karnym. Sędzia Grzegorz Cichoń musiał wskazać na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jan Kopeć i przy pomocy słupka umieścił futbolówkę w siatce. W 87 minucie wolnym lewym korytarzem urwał się samotnie w naszą szesnastkę piłkarz gospodarzy, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Wobec tego derby Gminy Baranów Sandomierski zakończyły się podziałem punktów.

Niebiesko – biało – zieloni w trzecim wyjazdowym spotkaniu z rzędu odnotowują trzeci remis. I ponownie trzeba napisać, iż wynik w pełni sprawiedliwy. Pierwsza połowa ze zdecydowanym wskazaniem na naszą drużynę, po zmianie stron parę razy niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Ogółem rywalizacja bez większej historii. Kibice z sobotniego pojedynku zapewne zapamiętają wyłącznie bramkę z gatunku stadiony świata.

Strzelec Dąbrowica - WISAN Skopanie 1:1 (0:1)

gol 0:1 32' Kacper Lis
karny 1:1 80' Jan Kopeć

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Marcin Hynowski żk, Bartłomiej Furdyna, Mateusz Jarosz żk - Dawid Kubisztal zmiana (84' Dawid Jarosz), Łukasz Trzeciak, Marcin Serafin zmiana (71' Kacper Panek), Kacper Lis gol zmiana (63' Arkadiusz Nowak), Paweł Czechura zmiana (46' Dominik Furdyna żk) zmiana (86' Kacper Smykla) - Krzysztof Kubiak zmiana (81' Mirosław Dryka)

Sędziował: Grzegorz Cichoń