Bilans sezonu - cz. 1: Piłkarze Wisanu w liczbach

W pierwszej z części podsumowania prezentujemy indywidualne statystyki piłkarzy Wisanu Skopanie w sezonie 2023/2024.

W sezonie 2023/2024 w barwach Wisanu wystąpiło w sumie 29 zawodników, w tym 11 młodzieżowców. Żadnemu z naszych zawodników nie udało się wystąpić w każdym spotkaniu. Najbliżej tego byli Marcin Serafin oraz Kacper Lis, którzy opuścili tylko jeden mecz. Najwięcej czasu na murawie spędził Marcin Serafin - 2208 minut. Był on także jednocześnie zawodnikiem z największą liczbą spotkań rozegranych w pełnym wymiarze czasowym - 25 meczów. Najwięcej minut wśród młodzieżowców zaliczył Wiktor Furdyna - 1268 minut, a najczęściej z ławki rezerwowych wchodził Tomasz Kryszpin - 9 razy. W minionym sezonie w naszym zespole zadebiutowało ośmiu zawodników: Wiktor Furdyna, Piotr Czekaj, Konrad Knych, Igor Hynowski, Jakub Hammer, Jan Witek, Filip Lis oraz Mikołaj Magda.

Na listę strzelców w zakończonym sezonie wpisało się 13 zawodników. Po raz trzeci z rzędu najskuteczniejszym został Kacper Lis, który na swoim koncie zgromadził 11 bramek (12. miejsce w klasyfikacji generalnej strzelców). Względem poprzedniego sezonu podium najlepszych strzelców Wisanu nie uległo zresztą zmianie. Na drugim miejscu z ośmioma bramkami znajdują się Krzysztof Kubiak oraz Bartłomiej Furdyna, który m.in. popisał się stuprocentową skutecznością podczas wykonywania rzutów karnych (6 goli z rzutów karnych). Trzy gole w jednym meczu, co było indywidualnie najlepszym osiągnięciem, strzelił Kacper Lis w starciu z Wichrami Rzeczyca Długa (4:0). Najlepszym dżokerem Wisanu był Krzysztof Kubiak, który po wejściu z ławki rezerwowych zdobył łącznie 3 bramki (dwie na wyjeździe z Sokołem Sokolniki 3:5, jedną u siebie z Sokołem Sokolniki 3:1). Debiutanckie trafienie dla Wisanu w tym sezonie zaliczyli Wiktor Furdyna oraz Igor Hynowski.

Przynajmniej jedną asystę zanotowało 12 zawodników. Najlepszym asystentem Wisanu w minionych rozgrywkach został Kacper Lis - 7 asyst. Dodatkowo nasz napastnik wywalczył 4 rzuty karne. Na drugim miejscu z czterema asystami na koncie jest Bartłomiej Furdyna, a w dalszej kolejności Marcin Serafin i Krzysztof Kubiak trzykrotnie obsłużyli kolegów ostatnim kluczowym podaniem. Rekord asyst w jednym spotkaniu należy także do Kacpra Lisa, który w spotkaniu z Wichrami Rzeczyca Długa (0:6) zanotował trzy otwierające drogę do bramki podania. Krzysztof Kubiak był jedynym obecnie piłkarzem, który zaliczył jakiekolwiek asysty po wejściu na boisko z ławki rezerwowych - 2 asysty (po jednej w meczach z Sokołem Sokolniki).

W klasyfikacji kanadyjskiej na pierwszej pozycji uplasował się Kacper Lis - 18 punktów (11 bramek i 7 asyst), a jego przewaga na drugim Bartłomiejem Furdyną (8 bramek i 4 asysty) wyniosła 6 punktów. Najniższy stopień podium przypadł Krzysztofowi Kubiakowi - 11 punktów (8 bramek i 3 asysty). Łącznie w klasyfikacji uwzględniono 14 zawodników, którzy chociażby raz wzięli aktywny udział w akcji bramkowej (asysta lub gol).

Klasyfikacja kanadyjska pod tym linkiem.

W minionej rundzie łącznie 17 zawodników zostało ukaranych przez sędziego kartkami. Po jednej, bezpośredniej, czerwonej kartce z rąk sędziego ujrzeli Tomasz Kryszpin (z Unią Skowierzyn 0:1) oraz Bartłomiej Furdyna (z LZS Jadachy 3:2). Podczas wyjazdowego pojedynku w Jadachach z boiska z dwoma żółtymi kartkami wyleciał również Kacper Lis. Najwięcej żółtych kartek na swoim koncie uzbierali Bartłomiej Furdyna oraz Kacper Lis - 6 żółtych kartek.

Bilans wszystkich zawodników Wisanu w sezonie 2023/24:

Imię i nazwiskow.pełnez ławkiczas%br.a.ż.k.cz.k.k+k.w.k.s.