Bilans sezonu - cz. 2: Drużyna Wisanu w liczbach

W drugiej z części podsumowania prezentujemy statystyki drużynowe Wisanu Skopanie w sezonie 2023/2024.

STATYSYTKI OGÓLNE

Nasza drużyna zakończyła sezon w A klasie na 8. pozycji w tabeli, co pomijając połowę sezonu pandemicznego jest najgorszym wynikiem Wisanu od sezonu 2005/2006. W 26 spotkaniach nasz zespół zgromadził 36 punktów, co daje średnią 1.38 punktów na mecz. Uzyskany dorobek stanowi 46,1% możliwych punktów do uzyskania. Nasza zdobycz punktowa rozkłada się równomiernie na spotkania domowe (18 punktów) i wyjazdowe (18 punktów), a także na rundę jesienną (18 punktów) i rundę wiosenną (18 punktów). W tabeli uwzględniającej tylko domowe mecze Wisan zajmuje 9. pozycję, natomiast w tabeli uwzględniającej tylko wyjazdowe spotkania 8. pozycję. W tabeli prezentującej wyłącznie pojedynki w rundzie jesiennej uplasowaliśmy się na 7. miejscu, natomiast w rundzie wiosennej na 9. miejscu. Bilans ogólny Wisanu przedstawia się następująco:

• Zwycięstwa - 12 (dom - 6, wyjazd - 7)
  • Remisy - 0
  • Porażki - 14 (dom - 6, wyjazd - 7)

W poniższej tabeli rozłożono liczbę punktów i bilans bramkowy Wisanu na poszczególnych rywali. Nasza drużyna dwukrotnie ograła czterech przeciwników: Wichry Rzeczyca Długa, LZS Żabno, Sokół Sokolniki i LZS Jadachy. Oba spotkania w sezonie przegraliśmy natomiast z pięcioma rywalami: z Kolejarzem Knapy, Słowianinem Grębów, Sanem Wrzawy, a najgorzej nasz zespół radził sobie w starciach z drużynami z gminy Pysznica: z Bukową Jastkowice oraz Olimpią Pysznica (0 punktów, bilans bramkowy: - 5).

• najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: z Wichrami Rzeczyca Długa 0:6,
  • najwyższą porażkę na wyjeździe: z Olimpią Pysznica 3:0.

Naszą dużą bolączką w tym sezonie było odrabianie strat. Kiedy spotkanie układało się dobrze, to Wisan zazwyczaj wygrywał. Poza natomiast jednym wyjątkiem, meczem wyjazdowym z Sokołem Sokolniki (5:3), nasz zespół nie potrafił gonić wyniku, bowiem:

• jeśli Wisan strzelił pierwszy gola to: 11 razy wygrał, 0 razy zremisował, 1 raz przegrał (z Kolejarzem Knapy 2:3).
  • jeśli Wisan stracił pierwszy gola to: 1 raz wygrał (z Sokołem Sokolniki 3:5), 0 razy zremisował, 13 razy przegrał.

BRAMKI

W minionym sezonie zawodnicy Wisanu zdobywali bramki w 17 spotkaniach i strzelili w sumie 50 goli, co daje średnią 1,92 gola na mecz i klasyfikuje naszą drużynę na 9. miejscu. Więcej bramek zdobywaliśmy w pojedynkach domowych (27 bramek) niż wyjazdowych (23 bramki), w rundzie jesiennej (27 bramek) niż w rundzie wiosennej (23 bramki), a także w I połowach (28 bramek) niż w II połowach (22 bramki). Najwięcej goli strzeliliśmy w meczach z Wichrami Rzeczyca Długa - 10 goli, najmniej z Olimpią Pysznica - 0 goli.

Z drugiej strony ekipa Janusza Hynowskiego straciła 49 goli, co daje średnią 1,88 gola na mecz i klasyfikuje pod tym względem naszą drużynę na 7. miejscu. Więcej bramek traciliśmy w spotkaniach wyjazdowych (26 bramek) niż domowych (23 bramki), w rundzie jesiennej (27 bramek) niż wiosennej (22 bramki), a także w II połowach (30 bramek) niż w I połowach (19 bramek). Najwięcej goli daliśmy sobie wbić w pojedynkach z Bukową Jastkowice - łącznie 7 goli, a najmniej z Wichrami Rzeczyca Długa - 0 goli

Czyste konto udało się zachować tylko w pięciu spotkaniach - z LZS-em Żabno (2:0), Wichrami Rzeczyca Długa (4:0), Czarnymi Lipa (3:0), PG CNC Unią Skowierzyn (0:1), i Wichrami Rzeczyca Długa (0:6).

W poniższej tabeli wyszczególniono minuty strzelania i tracenia goli przez naszą drużynę. Na przestrzeni całej rundy najlepiej gracze Wisanu radzili sobie w drugim kwadransie pierwszej połowy, a najgorzej w przedostatnich i ostatnich kwadransach spotkań.