Derby dla Wisanu. Złoty gol Madeja!

W derbach gminy Baranów Sandomierski Wisan Skopanie pokonał Kolejarza Knapy 2:1. Gola decydującego o zwycięstwie naszej drużyny zdobył w 94 minucie Karol Madej, dla którego to premierowe trafienie na poziomie seniorskim.

Nie ma nic piękniejszego niż bramka na wagę derbowego zwycięstwa w doliczonym czasie gry. Właśnie w takich okolicznościach nasza drużyna udanie zainaugurowała zmagania w sezonie 2024/2025 wygrywając z Kolejarzem Knapy 2:1. Jednak zanim doszło do wybuchu radości na trybunach. kibice musieli się nieco pomęczyć. Mecz nie był porywającym widowiskiem, w przeciwieństwie choćby do pojedynku sprzed trzech miesięcy. Na boisku może nie wiało nudą, ale jak to zwykle bywa w pierwszych spotkaniach sezonu nie wszystko jeszcze ze sobą trybiło jak należy. Po wyrównanej pierwszej połowie jedenastka Wisanu wyszła na prowadzenie w 39 minucie. Strzał Nikodema Woźniaka odbił bramkarz Kolejarza, a skuteczną dobitką do pustej bramki popisał się Kacper Lis. W drugiej części gry im bliżej było końca rywalizacji, tym Kolejarz coraz mocniej napierał na naszą bramkę, aż wreszcie w 86 minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Damian Bartosiak. Kolejarz po tym trafieniu ewidentnie chciał zagrać o pełną pulę, odkrył się jeszcze bardziej, co skrzętnie nasz zespół wykorzystał w 94 minucie. Po przechwycie Hubert Stachula wypatrzył niepilnowanego na drugiej stronie Karola Madeja, a nasz młodzieżowiec precyzyjnym, mierzonym uderzeniem z dystansu zapewnił Wisanowi cenne zwycięstwo na inaugurację.

WISAN Skopanie - Kolejarz Knapy 2:1 (1:0)

gol 1:0 39' Kacper Lis
gol 1:1 86' Damian Bartosiak
gol 2:1 90+4' Karol Madej (asysta Hubert Stachula)

WISAN: Piotr Czekaj - Bartłomiej Małodziński, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna, Łukasz Trzeciak - Nikodem Woźniak zmiana (49' Wiktor Nowak), Marcin Serafin, Wiktor Furdyna żk zmiana (84' Karol Madej gol), Kacper Lis gol zmiana (78' Hubert Stachula), Mikołaj Leśniak żk zmiana (73' Łukasz Baran żk) - Igor Hynowski zmiana (65' Marcin Stępień)

Sędziował: Grzegorz Tutka