Dobry początek rundy wiosennej, Sokół ustrzelony w drugiej połowie

Drużyna Wisanu Skopanie w pierwszym meczu rundy wiosennej sięgnęła po zwycięstwo, pokonując na własnym stadionie Sokół Sokolniki 3:1.

Mecz z ostatnim zespołem w tabeli nie był łatwym zadaniem. Nasza drużyna w pierwszej połowie miała spore problemy może nie ze stworzeniem sobie jakiejkolwiek sytuacji, co zakończeniu jej strzałem na bramkę. Tylko raz w tej części gry jedenastce desygnowanej przez Janusza Hynowskiego udało się bowiem uderzyć w stronę bramkarza. Sokół natomiast, który pojedynek z Wisanem mógł potraktować jako nowe otwarcie, wyszedł na murawę stadionu w Skopaniu odważnie. Przyjezdni wysoko podchodzili pressingiem na naszą połowę, tylko że nic konkretnego i zagrażającego bramce strzeżonej przez Piotra Czekaja także nie wynikało. Po drugie, sił zawodnikom Sokoła na tak intensywniejszą grę nieco zaczynało brakować już po przerwie. Po stronie przeciwników pojawiały się coraz częściej wolne przestrzenie i błędy, z których potrafiliśmy skorzystać. Na prowadzenie Wisan wyprowadził w 51 minucie Łukasz Baran, który nie zmarnował wysiłku szarżującego lewą stroną Krzysztofa Kubiaka i po otrzymaniu podania na piąty metr skierował ze spokojem piłkę do siatki. Drugie trafienie dziewięć minut później to również zasługa wspomnianego duetu, tylko że w tym przypadku obaj zamienili się rolami. Wydawało się, że zespół Wisanu zaczyna już w pełni kontrolować boiskowe wydarzenia, gdy w 66 minucie kontaktowego gola strzelił Bartosz Rutyna, wykorzystując sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Wszystko zgodnie z planem wróciło jednak do punktu wyjścia w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu do głową do środka przez Marcina Serafina wynik rywalizacji ustalił Kacper Lis.

Ważne zwycięstwo Wisanu, pozwalające zwiększyć przewagę nad strefą spadkową do dwunastu punktów. Z tej względnie bezpiecznej już pozycji w tabeli możemy z jeszcze większym spokojem przygotowywać się do następnych spotkań, patrząc już tylko i wyłącznie na siebie.

WISAN Skopanie - Sokół Sokolniki 3:1 (0:0)

gol 1:0 51' Łukasz Baran (asysta Krzysztof Kubiak)
gol 2:0 60' Krzysztof Kubiak (asysta Łukasz Baran)
gol 2:1 66' Bartosz Rutyna
gol 3:1 72' Kacper Lis (asysta Marcin Serafin)

WISAN: Piotr Czekaj - Łukasz Trzeciak, Marcin Hynowski zmiana (41' Krzysztof Kubiak gol), Bartłomiej Furdyna żk, Dawid Jarosz - Dawid Kubisztal, Kacper Lis gol, Mikołaj Leśniak zmiana (90' Jakub Babiński), Marcin Serafin, Mirosław Dryka zmiana (81' Dawid Zgórski) - Łukasz Baran gol zmiana (87' Tomasz Kryszpin)

Sędziował: Mariusz Antosz (Tarnobrzeg)