Jest awans! Brawo WISAN!

Stało się to, na co wszyscy czekaliśmy.

Po 7 latach tyrania się w A klasie, kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewniliśmy sobie awans do klasy okręgowej.
Dzisiaj wygraliśmy w Skowierzynie, z Unią 3:1. Spotkanie rozpoczęło się o 16:00 i obie jedenastki ruszyły do ataków. Już w 3 minucie wynik otworzył Paweł Durda. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Konrad Pluta, dograł idealnie na głowę Pawła, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce - była to setna bramka naszej drużyny w tym sezonie. Gospodarze dość szybko odpowiedzieli, w 7 minucie Artur Zając wykorzystał dobre dogranie kolegi z zespołu i płaskim strzałem w lewy róg wyrównał rezultat pojedynku. Kolejne minuty spotkania to głównie wyrównana i bardzo agresywna walka w środkowej części boiska. W 40 minucie prawą flanką z piłką biegł Krzysiek Lis, podał do ustawionego w polu karnym Marcina Lisa, a ten trafił do siatki. Do przerwy 1:2. 45 minut dzieliło nas od okręgówki.

II odsłona również obfitowała w wiele fauli, często bardzo brutalnych. W 56 minucie kolejną bramkę zdobył Marcin Lis, który wykorzystał sam na sam. Unia starała się zdobyć gola, jednak nasi obrońcy twardo wychodzili z tych opresji, a w z jednej z sytuacji wspaniale interweniował Tomek Kryszpin. Około 85 minuty gospodarze umieścili futbolówkę w bramce strzeżonej przez Tomka, jednak arbiter liniowy słusznie pokazał pozycję spaloną. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i po końcowym gwizdku rozpoczęliśmy świętowanie.

Trzeba przyznać, że nie był to ładny mecz, dużo brutalnych fauli, arbiter za bardzo nie panował na tym co się dzieje na boisku, jednak co najważniejsze nie zabrakło goli i emocji.

W najbliższą niedzielę w ostatnim meczu sezonu zagramy u siebie z Truck Kotowa Wola. Przyjdź i podziękuj naszym zawodników za cały sezon!

Unia Skowierzyn - WISAN Skopanie 1:3 (1:2)

gol 0:1 3' Paweł Durda
gol 1:1 7' Artur Zając
gol 1:2 40' Marcin Lis
gol 1:3 56' Marcin Lis

WISAN: T. Kryszpin - J. Drożdzal zmiana (63' S. Partyka), P. Durda gol, K. Pluta - M. Jarosz żółta kartka zmiana (70' D. Rup), K. Lis, P. Bąba zmiana (82' M. Stępień), M. Serafin, D. Rzeźwicki zmiana (61' K. Kubiak żółta kartka) - Z. Pluta żółta kartka, M. Lis gol gol

Sędziował: Jan Grdeń