Juniorzy wygrywają z Olimpią Pysznica na zakończenie

Na zakończenie zmagań w juniorskiej klasie okręgowej Wisan Skopanie pokonał Olimpię Pysznica 4:1. Drużyna z Pysznicy przyjechała do Skopania w dziesięcioosobowym składzie.

Od początku rywalizacji gospodarze długim rozgrywaniem od własnej strefy obronnej próbowali przenieść ciężar gry na połowę rywali i szukać okazji bramkowych. Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji, ale cały czas brakowało ostatniego, przede wszystkim dokładnego podania, otwierającego drogę do bramki. Pierwszy gol padł w 17 minucie, gdy piłkę lewą nogą do siatki dobił Mateusz Głaz. Mimo optycznej przewagi do końca pierwszej połowy następne gole nie padły.
Drugą połowę gospodarze rozpoczęli w dziesięcioosobowym składzie (Dawid Jarosz zszedł do seniorów). W 48 minucie drugie trafienie dzisiaj dołożył Mateusz Głaz kończąc prawą flanką akcję zespołową. W 59 minucie wynik po uderzeniu zza pola karnego podwyższył Arek Nowak. Przyjezdnych stać było na jedno, honorowe trafienie, w 69 minucie po indywidualnej akcji jednego z zawodnika Olimpii goście mogli cieszyć się z pierwszego gola. Rezultat na 4:1 w 83 minucie po dograniu Arka Nowaka ustalił Tomek Ruła.
Juniorzy ze Skopania kończą sezon na pierwszym miejscu, mając trzypunktową przewagę nad drugim Transdźwigiem Stale. Trzynaście zwycięstw odniesionych w piętnastu ligowych meczach robi wrażenie.

WISAN Skopanie - Olimpia Pysznica 4:1 (1:0) (juniorzy)

gol 1:0 17' Mateusz Głaz
gol 2:0 48' Mateusz Głaz (asysta Kacper Lis)
gol 3:0 59' Arkadiusz Nowak (asysta Kacper Lis)
gol 3:1 69' zawodnik gości
gol 4:1 83' Tomasz Ruła (asysta Arkadiusz Nowak)

WISAN: Mateusz Owoc - Bartłomiej Kwaśnik, Dominik Furdyna, Mikołaj Leśniak, Dawid Jarosz zmiana (46' -) - Mateusz Głaz gol gol, Arkadiusz Nowak gol, Kacper Lis, Jakub Gnat, Tomasz Ruła gol - Krzysztof Stępień

Sędziował: Marcin Okleciński