Niewykorzystane sytuacje się mszczą - porażka juniorów ze Stalą Rzeszów

Juniorzy starsi Wisanu Skopanie przegrali ze Stalą II Rzeszów 1:3 w 5. kolejce II ligi podkarpackiej. Była to pierwsza porażka zawodników ze Skopania na własnym terenie w rozegranych dotąd trzech ligowych spotkaniach.

Po niedzielnym spotkaniu juniorzy starsi naszego klubu nie dopisali sobie kolejnych punktów do swojego dorobku, drugi zespół Stali Rzeszów wygrał w Skopaniu 1:3. Stal od początku meczu sporo operowała piłką, nie wybijała na oślep, każde zagranie miało znaleźć swojego adresata. Na ich tle wcale nie gorzej wyglądali miejscowi. I to, drużyna ze Skopania od 26 minuty po zamieszaniu w polu karnym i golu Tomka Solarskiego prowadziła 0:1. Gracze ze Skopania często jeszcze na przedpolu rywala chcieli odebrać gościom piłkę, wysoko podchodząc niekiedy udawało się im zmusić rywala do popełnienia błędu, dzięki czemu zespół ze Skopania kilkakrotnie stanął przed wyśmienitą okazją do podwyższenia wyniku, jednak czy to w próbach Eryka Pietraszko czy Mateusza Sabo brakowało skutecznego wykończenia. Do przerwy 1:0.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym faulowany był napastnik Stali i ekipa z Rzeszowa za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego doprowadziła do remisu. W 56 minucie na strzał praktycznie z połowy zdecydował się jeden z zawodników przyjezdnych i piłka nieoczekiwanie znalazła się w siatce. Wisan cały czas szukał wyrównania, kilkakrotnie swój zespół od utraty gola po strzałach Michała Żyły ratował bramkarz Stali. Już w doliczonym czasie gry po strzale zza szesnastki Stal zdobyła dziś trzeciego gola.

WISAN Skopanie - Stal II Rzeszów 1:3 (1:0) (juniorzy)

gol 1:0 26' Tomasz Solarski
karny 1:1 47' nieznany
gol 1:2 56' nieznany
gol 1:3 90+1' nieznany

WISAN: Jakub Gnat - Maciej Burdzel, Dominik Furdyna żk, Mikołaj Leśniak, Dawid Jarosz - Konrad Mazgaj żk zmiana (89' Marcin Obara), Jakub Łukasiewicz, Tomasz Solarski gol zmiana (46' Arkadiusz Szlęzak), Eryk Pietraszko zmiana (57' Alan Uzar), Michał Żyła - Mateusz Sabo

Sędziował: Rafał Sawicki