Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję
Mistrz A klasy juniorów starszych (Stalowa Wola) 2017/18
Mistrz klasy O juniorów starszych (Stalowa Wola) 2015/16
Finalista Pucharu Polski (Podkarpacki ZPN) 2015
Zdobywca Pucharu Polski (Stalowa Wola) 2014/15
Mistrz A klasy (Stalowa Wola) 2010/11
Mistrz A klasy juniorów starszych (Stalowa Wola) 2010/11
Zdobywca Pucharu Polski (Tarnobrzeg) 1994/95
Mistrz klasy okręgowej (Tarnobrzeg) 1992/93

Podsumowanie - 12. kolejka

W tej kolejce padło rekordowe 40 bramek, co jak dotychczas stanowi najwyższy wynik w obecnym sezonie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. WYGRANA ŁĘGU W MECZU NA SZCZYCIE

Praktycznie wszystkie oczy w tej kolejce zwrócone były na Stany, gdzie przy licznej widowni lider A klasy podejmował wicelidera. W pojedynku na szczycie Łęg wygrał z Truckiem Kotowa Wola 4:2 i umocnił swoją pozycję na czele tabeli. Gospodarze w piorunującym tempie rozpoczęli mecz, prowadząc po siedmiu minutach dwoma, a w 35 minucie już trzema golami. Truck jednak się nie poddał, zdobywając najpierw bramkę do szatni, a w 66 minucie bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że emocje sięgną zenitu, lider szybko odpowiedział - siedem minut później Łukasz Cichoń skompletował hat-tricka, ustalając wynik tej rywalizacji i przypieczętowując triumf swojej drużyny. Końcówka rundy jesiennej jest dla Łęgu niezwykle wymagająca. Przed piłkarzami ze Stanów kolejne spotkanie na szczycie. W ostatniej serii gier w 2025 roku ekipa Grzegorza Lenarta zagra w Tarnobrzegu z Juniorem Zakrzów, który zwyciężając teraz zgodnie z planem z Kolejarzem Knapy 5:1 awansował na drugą pozycję.

2. WISAN WSKAKUJE NA PODIUM, LZS WOLA RZECZYCKA Z DŁUGO WYCZEKIWANYM PRZEŁAMANIEM

Mecz lidera z wiceliderem wysunął się oczywiście na pierwszy plan, ale nie brakowało też spotkań, które z innych względów także mogły przyciągnąć szczególną uwagę. Były to pojedynki sąsiadów w ligowej tabeli, a kosztem bezpośrednich rywali wzbogacili się zawodnicy Wisanu Skopanie oraz LZS Wola Rzeczycka. Wygrywając 2:1 z KS Żupawa podopieczni Janusza Hynowskiego wskoczyli na podium. Drużyna ze Skopania przez 50 minut grała w osłabieniu, ale wypracowana przewaga dwóch bramek, gdy oba zespoły grały jeszcze w pełnych składach, okazała się być wystarczająca do zgarnięcia trzech punktów. Długo oczekiwane, bo już prawie od dwóch miesięcy, ale jakże cenne zwycięstwo zanotował LZS Wola Rzeczycka. Wygrana 4:2 ze Strzelcem Dąbrowica pozwoliła tej ekipie powiększyć przewagę nad strefą spadkową, a więc nad niedzielnym przeciwnikiem, do sześciu punktów. Poza Kolejarzem i Strzelcem na pozycji zagrożonej degradacją do B klasy przezimuje również LZS Jadachy, który w tej kolejce po raz pierwszy w tym sezonie zdołał zapunktować na wyjeździe. Goście byli blisko wywalczenia nawet kompletu punktów, ale LZS Żabno ponownie uratował remis w 90 minucie. 

3. UDANE POŻEGNANIE BUKOWEJ I KP ZE SWOJĄ PUBLICZNOŚCIĄ

W znakomitym stylu z własną publicznością pożegnali się piłkarze Bukowej Jastkowice oraz KP Zarzecze. W ostatnim spotkaniu w 2025 roku na własnym stadionie obie drużyny pokonały wyżej klasyfikowanych w tabeli rywali, poprawiając sobie humory po ostatnich nie najlepszych wynikach. Bukowa ograła Płomień Trześń 6:2, a KP Zarzecze wygrał z Koniczynką Ocice 6:1. W obu przypadkach prawdziwe strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron. Po spokojnych pierwszych połowach, zakończonych wynikami 1:0, drugie części przybrały już jednostronny przebieg. Bukowa w ciągu zaledwie piętnastu minut, między 64. a 79. minutą, zdobyła aż pięć bramek, natomiast KP miał swój moment po przerwie - już po godzinie gry wypracował czterobramkową zaliczkę. Bohaterami tych spotkań byli najlepsi strzelcy zespołów. Paweł Kaczmarczyk (Bukowa) strzelił aż cztery gole, natomiast Sebastian Cichoń (KP) zanotował hattrick.

STRZELCY

Za nami rekordowa kolejka - padło w niej 40 bramek (średnio 5,71 bramki na mecz), co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Paweł Kaczmarczyk (Bukowa Jastkowice) jest trzecim piłkarzem, któremu w bieżących rozgrywkach udało się strzelić w jednym spotkaniu cztery gole (poprzednio dwukrotnie uczynił to Łukasz Cichoń z Łęgu Stany oraz Kamil Tarka z Bukowej Jastkowice). Znów strzelecką formą błysnął lider klasyfikacji strzelców Łukasz Cichoń (Łęg Stany), a także Sebastian Cichoń (KP Zarzecze), którzy w tej serii skompletowali hattricka.

Strzelcy w 12. kolejce pod tym LINKIEM.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy TUTAJ.

#

IMIĘ I NAZWISKO

BRAMKI

1

Łukasz Cichoń (Łęg Stany)

21

2

Wiktor Chorab (Płomień Trześń)

14

3

Łukasz Kobylarz (KP Zarzecze), Marcin Wolan (LZS Jadachy)

12

4

Paweł Kaczmarczyk (Bukowa Jastkowice)

11

6

Kacper Galek (KS Żupawa), Daniel Kuciński (Junior Zakrzów)

10

8

Igor Hynowski (Wisan Skopanie), Marcin Piątek (Koniczynka Ocice), Sebastian Cichoń (KP Zarzecze)

9

 

CZYSTE KONTA

Żaden z bramkarzy nie zachował w tej kolejce czystego konta, co jest pierwszym takim przypadkiem w tym sezonie.

#

BRAMKARZ

CZYSTE KONTA

1

Paweł Sałek (Junior Zakrzów), Maciej Barszczewicz (Koniczynka Ocice)

3

2

Kamil Burdzy (Łęg Stany), Piotr Czekaj (Wisan Skopanie)

2

3

Sebastian Czernecki (Truck Kotowa Wola), Tomasz Krupa (KP Zarzecze), Kacper Kudelski (Płomień Trześń), Tomasz Tutak (KS Żupawa), Dominik Surowiec (Łęg Stany), Piotr Partyka (LZS Żabno), Paweł Kostecki (KS Żupawa), Piotr Bałata (LZS Jadachy), Konrad Penc (Bukowa Jastkowice), Kacper Chmielarski (Strzelec Dąbrowica), Grzegorz Piotrowski (LZS Wola Rzeczycka), Bartłomiej Kwitkowski (Truck Kotowa Wola)

1

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTI5OTc
#2 ~Kibic *.159.172.19
29.10.2025 17:30
Do Obcego tylko się nie rozpłacz. A pozatym mogliście strzelić jednego gola więcej to byście wygrali :D
#1 ~Obcy. *.214.26.140
29.10.2025 14:54
Patrząc prawdzie w oczy to karny dla Żupawy na tyle ewidentny że nie ma tu pola do dyskusji i nie sposób znaleźć wytłumaczenie na decyzję sędziego który był odpowiednio ustawiony.

Dodaj komentarz

Informacje o artykule

  autor: Maciej Lis

  data: 27 października 2025 19:50

Podziel się z innymi

Kalendarium

brak wydarzeń

Ostatnie mecze

Przeciwnik Wynik
Koniczynka Ocice 3:0
Strzelec Dąbrowica 0:2
LZS Żabno 5:3
Płomień Trześń 2:3
Stal Nowa Dęba 0:5

Sponsorzy

  • WISAN S.A
FABRYKA FIRANEK
  • Gmina
Baranów Sandomierski
  • Tarnobrzeska
Spółdzielnia
Mieszkaniowa
  • TransFurdyna
  • Zakłady Chemiczne „SIARKOPOL” Tarnobrzeg
  • Komator
Materiały budowlane
  • Zakład Usługowo-Remontowy „PAVO”
  • Treeden Group
  • Stanley
  • Krusztar
  • KV Trans
  • Restauracja Na Fali

Zostań Sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej