Podsumowanie - 14. kolejka

Za nami pierwsza w roku 2024 kolejka Klasy A, której towarzyszyły w niektórych miejsach rzadko spotykane okoliczności.

ZOBACZ SZEGÓŁOWE WYNIKI

1. BRAMKARZ DAJE REMIS JUNIOROWI

Pierwszym meczem po zimowej przerwie było spotkanie Juniora Zakrzów z Kolejarzem Knapy. Do przerwy jedną bramką prowadzili goście, ale Junior, grając dodajmy w osłabieniu od 60 minuty, doprowadził do remisu w samej końcówce. Nieoczywistym bohaterem został bramkarz Juniora Paweł Sałek, który w doliczonym czasie gry powędrował w szesnastkę rywali i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył uderzeniem głową wyrównującego gola.

2. SŁOWIANIN JUŻ UCIEKA RYWALOM

Udaną inaugurację rundy wiosennej zaliczył lider z Grębowa. Nie dość, że Słowianin zgodnie z planem ograł na wyjeździe LZS Wola Rzeczycka, to powiększył swoją przewagę do czterech punktów nad głównymi konkurentami, którzy potracili punkty w doliczonym czasie gry. O Kolejarzu wspomniano już wyżej, natomiast podobny los spotkał także Olimpię Pysznica. W pojedynku zespołów z najdłuższymi aktualnie seriami bez porażek podopieczni Dariusza Bartnika (8 meczów z rzędu bez przegranej) bramkę pozbawiającą ich zwycięstwa z Sanem Wrzawy (9 meczów z rzędu bez przegranej) stracili w 95 minucie.

3. NIEUDANY POWRÓT CZARNYCH NA SWÓJ STADION

Piłkarze Czarnych mieli przyjemność po raz pierwszy zagrać na swoim zmodernizowanym stadionie. Ten powrót do domu po półtorarocznej przerwie nie do końca się jednak udał gospodarzom, ponieważ Bukowa zrewanżowała się Czarnym za sierpniową porażkę i wygrała 2:1, choć to zespół Adriana Chamery otworzył wynik rywalizacji w 55 minucie. Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył w 72 minucie z rzutu karnego Michał Partyka.

4. PIĘĆ GOLI TOMASZA WOLANA

Ważny mecz z perspektywy układu dolnej części tabeli wygrała drużyna z Jadachów. Spotkanie przybrało bardzo jednostronny przebieg, gdyż gospodarze rozbili Wichry Rzeczyca Długa aż 8:2 i odnieśli swoje pierwsze domowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Niecodziennym wyczynem popisał się Tomasz Wolan, który aż pięciokrotnie pokonywał bramkarza przeciwników. Pod tym względem jest to najlepsze indywidualne osiągnięcie w bieżącym sezonie. Po raz ostatni pięć goli w jednym meczu strzelił w październiku 2022 roku, także co ciekawe Wichrom, Paweł Kaczmarczyk z Bukowej Jastkowice.

W pozostałych spotkaniach Wisan Skopanie pokonał 3:1 ostatni w tabeli Sokół Sokolniki, natomiast PG CNC Skowierzyn podzielił się punktami z LZS-em Żabno i wydaje się, że ten remis nikogo nie powinien zadowalać.

STRZELCY

Na boiskach padło teraz łącznie 29 bramek (średnio 4.14 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 24 zawodników. Królem polowania i bohaterem tej serii gier został wspomniany już Tomasz Wolan, który wspólnie z Bartoszem Piechniakiem (strzelcem dwóch goli w tej kolejce) awansował na najniższy stopień podium klasyfikacji strzelców.

Strzelcy w 14. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.