Podsumowanie - 18. kolejka

W ubiegłą niedzielę doszło do meczu na szczycie, w którym wicelider podejmował w Jastkowicach lidera A klasy. Kto wyszedł zwycięsko z tego pojedynku?

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. WICELIDER POKONUJE LIDERA

Jeden gol rozstrzygnął hit rundy wiosennej pomiędzy Olimpią Pysznica a Słowianinem Grębów. Autorem decydującego trafienia dla Olimpii był w 43 minucie Piotr Urbanik. Z trójmeczu pomiędzy zespołami z ligowego podium, jakiego obserwowaliśmy w kwietniowych kolejkach, najkorzystniej wypadli właśnie podopieczni Dariusza Bartnika, którzy w starciach z Kolejarzem Knapy oraz liderem A klasy wzbogacili się o sześć punktów. Słowianin przerwał w niedzielę tym samym swoją passę 8 zwycięstw z rzędu i po raz drugi w bieżącym sezonie wracał z Jastkowic bez żadnej zdobyczy punktowej (ostatnia porażka Słowianina to wyjazdowy mecz 9. kolejki z Bukową Jastkowice).

2. DWUCYFROWE ZWYCIĘSTWO KOLEJARZA

Trzy sobotnie spotkania były przysłowiowymi meczami do jednej bramki. Najefektowniej ze swoim rywalem poradził sobie Kolejarz Knapy, aplikując Wichrom Rzeczyca Długa aż jedenaście bramek. To wyrównanie rekordu najwyższej wygranej w obecnym sezonie. Pięć razy piłkę z siatki musieli wyciągać natomiast bramkarze Sokoła Sokolniki i LZS Wola Rzeczycka. Gole dla Juniora w pojedynku z czerwoną latarnią ligi strzelali dwaj zawodnicy: Karol Brożyna oraz Franciszek Słowik. W Woli Rzeczyckiej Bukowa odniosła swoje piąte zwycięstwo z rzędu i wobec porażki Słowianina pozostaje już jedyną drużyną z kompletem punktów w rundzie rewanżowej.

3. IMPONUJĄCY POŚCIG CZARNYCH W JADACHACH

Po upływie godziny gry LZS Jadachy wygrywał na własnym stadionie z Czarnymi Lipa 2:0 dzięki trafieniom Tomasza Wolana. Gospodarze nie cieszyli się jednak ani ze zwycięstwa, ani nawet z żadnej zdobyczy punktowej. Faworyzowani Czarni dokonali remontady, strzelając rywalom pięć goli w zaledwie dwa kwadranse i w dalszym ciągu liczą się w walce o awans do klasy okręgowej.

Oprócz powyższego, pierwszego pogromcę w rundzie wiosennej spotkali na swojej drodze piłkarze z Żabna. Okazał się nim San Wrzawy, który po bramkach w samej końcówce (w 85. i 88 minucie) zwyciężył 3:1. Mało atrakcyjne piłkarsko, ale za to ciekawe ze względu na okoliczności spotkanie odbyło się w Skowierzynie. Gospodarze przegrali z Wisanem Skopanie 0:1, choć przez ponad godzinę grali w liczebnej przewadze, a w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy nie wykorzystali rzutu karnego. Jedynego gola dla Wisanu strzelił za to z jedenastego metra w 18 minucie Bartłomiej Furdyna.

STRZELCY

Za nami najbardziej obfita w gole kolejka w rundzie wiosennej. W minionej serii gier na boiskach padło łącznie 34 bramki (średnio 4.86 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 23 zawodników. Hattrickiem błysnęli Mariusz Lewicki (Kolejarz Knapy), Filip Dul (Kolejarz Knapy), Franciszek Słowik (Junior Zakrzów) oraz Andrzej Pławiak (Bukowa Jastkowice), a dubletem popisali się Karol Brożyna (Junior Zakrzów), Tomasz Wolan (LZS Jadachy) i Tomasz Jarosz (Kolejarz Knapy).

Strzelcy w 18. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.