Remis na własne życzenie

Wisan Skopanie w meczu 14. kolejki dwukrotnie wywiązał się z zadania odrobienia strat i zremisował na własnym stadionie z Sanną Zaklików 2:2.

Pierwszy strzał w spotkaniu należał do Wisanu. Już w 1 minucie Marcin Serafin tuż w okolicach pola karnego zebrał drugą piłkę i pokusił się o natychmiastowe uderzenie – futbolówka minimalnie ominęła lewy słupek bramki. W 4 minucie piłka po kopnięciu z dystansu zawodnika z Zaklikowa musnęła delikatnie górną część poprzeczki. W 13 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Długie zagranie z własnej połowy za linię defensywną, nieporadne zachowanie naszego stopera i Adrian Kozłowski stając oko w oko z bramkarzem umieścił futbolówkę między nogami Tomasza Kryszpina. W 21 minucie Dawid Kubisztal płaskim podaniem ze skrzydła wypatrzył w szesnastce niepilnowanego Wiktora Nowaka, ale lekkie uderzenie naszego pomocnika nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi. W odpowiedzi chwilę potem Tomasz Kryszpin uprzedził na przedpolu wychodzącego po prostopadłym zagraniu sam na sam napastnika Sanny. W 32 minucie nasza drużyna przeprowadziła akcję lewą stroną boiska, Łukasz Trzeciak podał po ziemi do Marcina Hynowskiego, który po przyjęciu w polu karnym zdecydował się na strzał – futbolówka wylądowała na górnej siatce. Minutę potem z bocznego sektora boiska próbował zaskoczyć kopnięciem z daleka Wiktor Nowak, ale bramkarz przeniósł z trudem piłkę nad bramką. Jednak w 36 minucie następna próba naszego młodzieżowca przyniosła już zamierzony efekt. Ponownie z podobnego miejsca, ale tym razem ze stojącej piłki, a konkretnie z rzutu wolnego Wiktor Nowak zdobywa wyrównujące trafienie dla naszego zespołu. Przerwa.

Druga odsłona rozpoczęła się także od strzału Marcina Serafina. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nasz zawodnik główkował tuż nad poprzeczką. W 62 minucie kolejne płaskie zagranie z bocznego sektora w głąb pola karnego, tym razem Krzysztofa Kubiaka do Wiktora Nowaka, powinno zakończyć się bramką, ale piłkarz Wisanu został zatrzymany w znakomity sposób przez bramkarza przeciwników. Jednak to nie był koniec tej akcji, gdyż ekipa ze Skopania kontynuowała nadal grę. Piłka trafiła bowiem ponownie pod nogi Krzysztofa Kubiaka, który tym razem dośrodkował górą do wbiegającego na dalszy słupek Dawida Kubisztala, ale również i w tym przypadku zabrakło opanowania oraz zimnej krwi, gdyż skrzydłowy Wisanu przeniósł z bliskiej odległości futbolówkę nad bramkę. Od czasu do czasu goście próbowali się odgryzać. W 66 minucie piłka przypadkowo znalazła się u stóp gracza Sanny, który zabrał się z nią do przodu, ale strzał zza pola karnego powędrował obok lewego słupka. W 73 minucie Marcin Hynowski zwiódł balansem ciała kilku rywali i pokusił się o kopnięcie z dystansu – bramkarz Sanny na raty poradził sobie z niebezpieczeństwem. W 73 minucie, trzeba powiedzieć, że w najmniej spodziewanym momencie, gdyż optyczną i wyraźną przewagę uzyskał wówczas nasz zespół goście z Zaklikowa ponownie wychodzą na prowadzenie. Płaskie podanie z bocznej strefy pola karnego zostało zamienione na bramkę przez Patryka Pankowskiego, który wyprzedził naszego defensora i bez przyjęcia uderzył nie do obrony obok słupka. Mając w pamięci podobną sytuację naszej ekipy sprzed paru minut można wspomnieć tu o sławetnych detalach. Drużyna ze Skopania na szczęście nie spuściła głów i z większym bądź mniejszym animuszem ponownie dążyła do wyrównania. Parę razy zakotłowało się pod bramką Sanny, kopnięcia naszych zawodników były jednak mizerne albo zatrzymywały się w gąszczu nóg. Aż w końcu sprawę w swoje ręce musiał wziąć Krzysztof Kubiak. Napastnik Wisanu w 87 minucie mierzonym uderzeniem po ziemi zza pola karnego przesądza o losach niedzielnej rywalizacji.

Remis z niedosytem, a bardziej z jednego punktu mogą być zadowoleni goście. Szkoda, że nie udało nam się udokumentować golami okresów przewagi na boisku, a szanse ku temu naprawdę bardzo dobre. Z gry pewnie zasługiwaliśmy na zwycięstwo, jednak w ostatecznym rozrachunku liczy się to, co wpada do siatki rywala. Jak głosi piłkarskie porzekadło: jeśli nie możesz wygrać, to  chociaż zremisuj. Piłkarze Wisanu wzięli sobie do serca powyższe stwierdzenie i pokazując charakter dwukrotnie odrobili straty. Dzięki temu kontynuujemy passę bez porażki.

WISAN Skopanie - Sanna Zaklików 2:2 (1:1)

gol 0:1 13' Adrian Kozłowski
gol 1:1 36' Wiktor Nowak (rzut wolny)
gol 1:2 74' Patryk Pankowski
gol 2:2 87' Krzysztof Kubiak

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Kamil Kędziora żk, Bartłomiej Furdyna, Łukasz Trzeciak - Dawid Zgórski zmiana (57' Mirosław Dryka), Marcin Hynowski żk, Marcin Serafin, Wiktor Nowak gol zmiana (90' Arkadiusz Szlęzak), Dawid Kubisztal zmiana (85' Karol Sawicki) - Krzysztof Kubiak gol żk

Sędziował: Sylwester Rolek (Tarnobrzeg)