Sokół na kolanach - Wisan liderem!

W dniu dzisiejszym nasza drużyna seniorów pokonała przyjezdnych z Sokolnik 4:0. Było to kolejne zwycięstwo podopiecznych Janusza Hynowskiego w lidze, trzy punkty, dzięki którym wyszliśmy na prowadzenie w ligowej tabeli.

Ale zacznijmy od początku, spotkanie, które rozpoczęło się o 16:00 przyciągnęło ze sobą sporą ilość fanów na stadion w Skopaniu. » czytaj dalej...

WISAN Skopanie - Sokół Sokolniki 4:0 (1:0)

Już w pierwszej minucie mogliśmy przegrywać 1:0, potężny strzał zawodnika z Sokolnik i piłka odbija się od poprzeczki do góry, następnie przy próbie złapania futbolówki naszemu bramkarzowi przeszkadza piłkarz rywala, wskutek czego Marcin Kryszpin wypuszcza piłkę z rąk a ta ląduje w siatcę, jednak arbiter słusznie zauważył, że nasz golkiper był faulowany. W 18 minucie meczu do prostopadłego podania dochodzi Krzysztof Lis, aczkolwiek szybko zostaje podcięty przez bramkarza Sokoła, ewidentny karny i żółta kartka dla rywala. Rzut karny pewnie wykorzystuje Michał Bąba i Wisan wychodzi na jednobramkowe prowadzenie. Mimo dobrych okazji do podwyższenia wynik pierwszej odsłony nie uległ już zmianie.
Po przerwie w dalszym ciągu lepiej na boisku prezentowali się gospodarze, w 52 minucie za sprawą uderzenia Sławomira Partyki z okolic 20 metrów mamy już 2:0. Fatalna interwencja Marka Czerepaka przy tym strzale kosztuje Sokoła utratę drugiego gola. W następnych minutach przewaga Wisanu stale wzrastała, brakowało jednak tego zabójczego podania, które otworzyłoby drogę do bramki gości. Wkrótce na placu murawy pojawili się Zbyszek Pluta oraz Kacper Smykla. Ten pierwszy chwilę potem asystuje przy bramce Michała Bąby. Dwie minuty później, czyli w 86 minucie na listę strzelców wpisuje się po raz trzeci w tym meczu Michał Bąba, który dopełnia formalności po indywidualnej akcji Pawła Durdy. Ostatecznie spotkanie kończy się rezultatem 4:0.

gol 1:0 18' Michał Bąba (karny)
gol 2:0 52' Sławomir Partyka
gol 3:0 84' Michał Bąba
gol 4:0 86' Michał Bąba

WISAN: M. Kryszpin - J. Drożdzal, P. Durda, K. Kubiak - M. Jarosz żółta kartka, M. Serafin, S. Partyka gol żółta kartka zmiana (74' K. Smykla), P. Bąba zmiana (82' Ł. Trzaska), K. Pluta zmiana (57' Ł. Trzeciak) - M. Bąba gol gol gol, K. Lis zmiana (73' Z. Pluta)