Trzy punkty juniorów w Jastkowicach

Z trzema punktami wracają z Jastkowic juniorzy Wisanu Skopanie. Mecz pomiędzy Bukową a Wisanem został zweryfikowany jako walkower 0:3 dla Wisanu, bowiem drużyna gospodarzy nie stawiła się na konfrontacje tożsamości.

Od początku meczu widowisko tworzone przez oba zespoły wyglądało na dość wyrównane. Więcej piłką próbowali operować przyjezdni, którzy dość szybko nadziali się na kontrą zakończoną faulem obrońcy Wisanu i wykorzystana jedenastkę przez Bukową. Goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Arka Nowaka, który po dograniu od Dawida Jarosza z linii 16 metra wpakował futbolówkę do siatki rywali przy samym słupku bramki. Do przerwy 1:1.
W 51 minucie po zagraniu faul na Kacprze Ozga arbiter główny zdecydował się ukarać żółtą kartką zawodnika gospodarza, problem w tym, że ten zawodnik Bukowej powinien w tym czasie być na ławce rezerwowych, a nie na placu gry. Jak się okazało gracz zespołu z Jastkowic wszedł po przerwie zastępując kolegę z drużyny bez przeprowadzenia zmiany. Sędzia główny ukarał zatem tego zawodnika żółtą kartką za wspomniane zagranie faul oraz drugą żółtą za powyższe wykroczenie i w konsekwencji czerwoną kartką. Mimo gry w osłabieniu gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza Wisanu. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem autorstwa Mikołaja Leśniaka. Chwilę przed końcowym gwizdkiem kapitanowie obu zespołów zgłosili żądanie konfrontacji tożsamości drużyny rywali. Gospodarze nie stawili się na konfrontacje, z kolei sprawdzenie zespołu Wisanu przebiegło pomyślnie i to drużyna juniorów ze Skopania mogła cieszyć się ze zwycięstwa i kolejnych trzech punktów.

Bukowa Jastkowice - WISAN Skopanie 0:3 (wo)
walkower, drużyna gospodarzy nie stawiła się na konfrontacje tożsamości, na boisku 3:2

karny 1:0 zawodnik gospodarzy
gol 1:1 Arkadiusz Nowak
gol 2:1 zawodnik gospodarzy
gol 3:1 zawodnik gospodarzy
gol 3:2 Mikołaj Leśniak

WISAN: Jakub Gnat - Maciej Burdzel zmiana (55' Jakub Łukasiewicz), Dominik Furdyna, Kacper Kłosowski, Konrad Burdzel - Tomasz Ruła, Mikołaj Leśniak gol, Kacper Ozga żółta kartka, Arkadiusz Nowak gol, Dawid Jarosz zmiana (68' Sylwester Babula) - Mateusz Sabo zmiana (77' Arkadiusz Szlęzak)

Sędziował: Jakub Lasota