Udane zakończenie rundy

Udanie rundę jesienną w sobotnie popołudnie zakończyli podopieczni Janusza Hynowskiego. Dziś wyższość drużyny ze Skopania uznać musiała Sparta Jeżowe.

Goście, którzy do Skopania przyjechali gołą jedenastką (rezerwowego bramkarza z juniorów nie liczę) umiejętną walką i ambicją przysporzyli sporo problemów miejscowym. Od początku meczu Wisan zdecydowanie przeważał, dłużej utrzymywał się przy piłce, próbował kombinacyjnie rozpracować rywala, co miało przekładać się na groźne sytuację pod bramką rywala. Ale jak to bywa, kiedy nie strzela się mając wielką przewagę, to do głosu dochodzą rywale i to właśnie po szybkiej kontrze w 28 minucie Sparta wychodzi na prowadzenie. Na szczęście dla lokalnych sympatyków rezultat dość szybko uległ zmianie, kiedy to w polu karnym ekipy z Jeżowego piłkę ręką zagrywał jeden z obrońców i arbiter wskazał na wapno. Pewnie z jedenastego metra uderzył Konrad Pluta i było 1:1. Po kilku minutach po drugi arbiter główny wskazał na wapno, tym razem po konsultacji z sędzią bocznym, który lepiej widział sytuację, w której zawodnik Sparty nieprzepisowo zatrzymywał jednego z graczy gospodarzy. Ku uciesze Sparty bramki nie było, futbolówka odbiła się od słupka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Już w 52 minucie Wisan zdobywa drugą bramkę. Piłka po uderzeniu Bartka Furdyna zza pola karnego ląduje w siatce. Goście wraz z kolejną minutą podejmowali coraz większe ryzyko, szukając wyrównania często zmuszali defensywę Wisanu do częstej pracy. Po zdobyciu bramki Wisan zdecydowanie stracił na jakości, gra nie porywała, ale była na tyle skuteczna, by dowieźć zwycięstwo do końca. Trzy punkty wywalczone z tej rywalizacji wobec porażki Sanu Wrzawy dają po półmetku sezonu Wisanowi trzecie miejsce. Brawo brawo brawo!

WISAN Skopanie - Sparta Jeżowe 2:1 (1:1)

gol 0:1 28' Stanisław Bednarz
karny 1:1 31' Konrad Pluta
gol 2:1 52' Bartłomiej Furdyna

przestrzelony karny 34' Konrad Pluta

WISAN: Mateusz Kuszaj - Kamil Kędziora, Marcin Hynowski zmiana (80' Krzysztof Kubiak), Konrad Pluta gol żk, Bartłomiej Furdyna gol żk - Tomasz Polek zmiana (90' Łukasz Trzaska), Jarosław Zych, Michał Synowiec zmiana (90+4' Witold Uzar), Dawid Rzeźwicki, Kacper Smykla zmiana (72' Łukasz Nieckula żk), Marcin Lis zmiana (73' Marcin Szlęzak)

Sędziował: Karol Wołoszyn