Udany początek rundy, Podwolina pokonana

Świetnie rozgrywki w rundzie wiosennej zainaugurowali gracze Wisanu Skopanie, którzy zasłużenie pokonali KS Podwolina 4:1.

Od początku spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, którzy wymieniali sporo podań i konstruowali z każdą minutą coraz to ciekawsze okazje do objęcia prowadzenia, jednak dość długo brakowało odrobiny szczęścia, by futbolówka znalazła drogę do siatki. W końcu w 20 minucie obrona Podwoliny skapitulowała, po rozegraniu autu z prawej strony w pole karne dośrodkował Mateusz Jarosz, a głową piłkę do siatki skierował Dawid Rzeźwicki. Tylko przez dziewięć minut utrzymywało się prowadzenie Wisanu, próba wysokiego pressingu Podwoliny na rozgrywających piłkę defensorów Wisanu kończy się bramką. Po zagraniu Pawla Durdy z piłką, która fatalnie odbiła się na jedenastym metrze minął się Mateusz Kuszaj, co wykorzystał napastnik gości, pakując futbolówkę do pustej bramki. Następne minuty pierwszej połowy nie zaowocowały kolejnymi bramkami. Gra stała się bardziej wyrównana i obie ekipy zeszły na przerwę z wynikiem 1:1.
Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony wyglądało nieco ospale. W 58 minucie Wisan po raz drugi w tym meczu wychodzi na jednobramkowe prowadzenie. Po dwójkowej wymianie piłki pomiędzy Dawidem Rzeźwickiem a debiutującym w barwach Wisanu w ligowych rozgrywkach Wojtkiem Lisem, ten drugi zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego prosto do wbiegającego Marcina Szlęzaka, który dopełnił formalności kierując piłkę do siatki. Na kolejne trafienie sympatycy futbolu zebrani tego dnia w Skopaniu czekali do 78 minuty, do rzutu wolnego podszedł Konrad Pluta i świetnym strzałem zdjął "pajęczynę" z bramki strzeżonej przez goalkeepera Podwoliny. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Paweł Durda, który strzałem głową wykorzystał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Jarosza.
Rezultat 4:1 dobrze odzwierciedla przebieg dzisiejszej konfrontacji. Podwolina zaprezentowała się w Skopaniu na tle gospodarzy dość słabo, gracze gości często nie nadążali za akcjami Wisanu, zwykle przerywając ich ataki faulami, co więcej w dwóch sytuacjach arbiter główny mógł śmiało wyciągnąć czerwoną kartkę. Wisan z kolei w pełni zasłużenie odniósł zwycięstwo i dodał do swojego konta trzy punkty.

WISAN Skopanie - KS Podwolina 4:1 (1:1)

gol 1:0 20' Dawid Rzeźwicki (asysta Mateusz Jarosz)
gol 1:1 29' Kamil Lebioda
gol 2:1 58' Marcin Szlęzak (asysta Wojciech Lis)
gol 3:1 78' Konrad Pluta (wolny)
gol 4:1 90+1' Paweł Durda (asysta Mateusz Jarosz)

WISAN: Mateusz Kuszaj - Mateusz Jarosz żółta kartka, Paweł Durda gol, Marcin Hynowski, Łukasz Nieckula - Wojciech Lis zmiana (58' Jarosław Zych), Kacper Smykla zmiana (86' Łukasz Trzaska), Konrad Pluta gol zmiana (90+2' Jacek Drożdzal), Dawid Rzeźwicki gol, Tomasz Polek - Marcin Szlęzak gol zmiana (73' Bartłomiej Furdyna żółta kartka)

Sędziował: Mateusz Nowak