Unia Skowierzyn wygrywa z Wisanem

Bez punktów ze Skowierzyna wrócili piłkarze Wisanu Skopanie. W ramach 29. kolejki Unia pokonała Wisan 2:0. Drużyna ze Skopania przyjechała na to spotkanie z małymi problemami kadrowymi.

Miejscowi od początku meczu nastawili się na grę z kontry, więcej piłką grali zawodnicy Wisanu, ale odbywało się to zwykle na ich przedpolu, rywale nie dopuszczali za bardzo naszej ekipy pod własne pole bramkowe. Odbiór piłki powodował natychmiastowe zagranie długiej piłki na szybkich napastników. I to właśnie po jednej z takich akcji w 15 minucie Piotr Gardy minął Mateusza Kuszaja i posłał futbolówkę w stronę bramki, piłkę zdążył zatrzymać Mateusz Jarosz, ale arbiter uznał, iż nasz zawodnik pomógł sobie ręka. Rzut karny na gola zamienił Sebastian Surma. W 19 minucie powinno być 1:1, z własnej połowy długa piłkę zagrał Jarosz, a świetną okazję zmarnował Marcin Szlęzak. Obie ekipy nie zmieniały sposobu gry, okazji było kilka, ale do przerwy utrzymało się prowadzenie 1:0 dla gospodarzy.
W 72 minucie Unia zdobyła drugiego gola, futbolówkę przejął napastnik gości i z okolic 40 metra uderzył piłkę do góry, ta spadła idealnie do siatki. Wynik odmienić chcieli jeszcze przyjezdni, w 84 minucie po strzale Wojtka Lisa dobrą interwencję zanotował bramkarz Unii.

Unia Skowierzyn - WISAN Skopanie 2:0 (1:0)

karny 1:0 15' Sebastian Surma
gol 2:0 72' Przemysław Zając

WISAN: Mateusz Kuszaj - Krzysztof Kubiak, Mateusz Jarosz żółta kartka, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna - Witold Uzar, Dawid Rzeźwicki, Marcin Szlęzak, Łukasz Trzaska zmiana (72' Kacper Kłosowski), Wojciech Lis - Marcin Lis

Sędziował: Karol Wołoszyn