Walka o okręgówkę trwa nadal...

Powoli zbliżamy się do końca rozgrywek naszej piłkarskiej ligi klasy A, zostały tylko cztery mecze, a o awans do „Okręgówki” dalej walczą drużyny ze Skopania i Mokrzyszowa.

Dnia 3.06.2007r w Ocicach nasi piłkarze podejmowali tutejszą „Koniczynkę”. Trzy punkty wywiezione z tego obiektu powinny być formalnością, zarówno dla seniorów i juniorów. Bardzo dobrze swoje zadanie wykonali piłkarze młodszej ekipy ze Skopania, pokonując gospodarzy 1-7. Seniorzy natomiast toczyli niesamowitą i zażartą walkę do samego końca o cenne zwycięstwo, które udało im się wywieść z tego terenu. Na obszerniejsze informację zapraszamy do relacji…

Godz. 14:00- mecz zaczynają juniorzy, którzy wychodzą na to spotkanie w następującym składzie:
Paweł Ślęzak – Marek Jarosz, Łukasz Smykla, Piotr Mitka - Marcin Serafin, Piotr Bąba(c), Mateusz Jarosz, Karol Smykla, Marcin Lis – Piotr Obara, Karol Bajor.
Zmiany:
45min – Bartłomiej Pelczar wchodzi za Karola Bajora,
60min- Z boiska schodzi Piotr Bąba
70min –do wymienionej powyżej dwójki zawodników dołącza Marcin Lis ( wszyscy poszli na ławkę rezerwowych do drużyny seniorów)
BRAMKI strzelali:
Piotr Obara - x2
Karol Bajor – x2
Karol Smykla – x2
Marcin Serafin – x1

Krótkie podsumowanie tego spotkania:
Drużyna juniorów zagrała dzisiaj bardzo dobre spotkanie, o czym między innymi może świadczyć wynik. W całym spotkaniu mogliśmy obejrzeć kilka ciekawych akcji, niekonwencjonalnych sztuczek technicznych, sporo rajdów i dryblingów. Gospodarze stanowili jedynie tło dla młodych piłkarzy ze Skopania

Godz. 16 20- sędzia rozpoczyna zmagania drużyn seniorskich, „Wisan” Skopanie na to spotkanie wyszedł w składzie :
Krzysztof Wolak – Mirosław Leszkowicz (c), Mariusz Dąbrowski, Marcin Furman – Robert Rzeszut, Marcin Hynowski, Damian Rup, Paweł Durda, Konrad Pluta – Wojciech Ciołek , Tomasz Pluta
Na rezerwie pozostali :
Krzysztof Kubiak, Łukasz Trzeciak, Piotr Bąba, Karol Bajor, Marcin Lis, Paweł Ślęzak

Relacja :
Od środka mecz rozpoczynają nasi piłkarze. Już od samego początku chcieliśmy narzucić swój styl gry, mogliśmy zobaczyć kilka ładnych podań i wyprowadzenia akcji przez obronę, co zaowocowało w potencjalna sytuację, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Minutę później był faul na Damianie Rupie, odległość 27m do bramki. Wykonanie jednak kiepskie. Nasz bramkarz pierwszy kontakt z piłką miał w 6 minucie, kiedy to obronił ładny strzał. Dwie minuty później groźny strzał z blisko 25m oddał zawodnik gospodarzy. 12min- Krzysiek Wolak broni strzał, wybijając piłkę nad poprzeczkę. Po kwadransie gry znowu gospodarze udowodnili, że pomimo ostatniego miejsca w tabeli, mogą nawiązać walkę z nasza ekipą, gdyż oddali kolejny strzał. Nasi zawodnicy, nie spodziewali się takiej ofensywnej postawy „Koniczynki”, więc w obronie zaczęły się pojawiać błędy, które sprawiły, że w 20min bita na ”ślepo” piłka w nasze pole karne, minęła wszystkich naszych obrońców, za obrońcami czekał już napastnik gospodarzy i zrobił to co do niego należało, dał prowadzenie swojej ekipie, pokonując naszego bramkarza lobem. 1-0…. i zrobiło się nieciekawie.Piłkarze ze Skopania nie mieli nic do zrobienia, jak tylko zaatakować. W 22min pierwsze 3 rożne dla naszego zespołu. „Wisan” rozkręcał się z minuty na minutę, 25min – wrzutka na prawą stronę boiska, strzał Roberta Rzeszuta głową broni bramkarz, piłkę przejmują nasi zawodnicy wycofanie do Wojtka Ciołka – nie trafia w piłkę… ale za nim stoi Konrad Pluta , oddaje strzał zza pola karnego – wprost w ręce bramkarza. Jednak po bardzo dobrej grze, od 30min obraz tego spotkania zmienił się o 180stopni, ciągła walka o środek pola, dużo fauli, nieskładne akcje, niedokładne podania, sympatycy obydwu drużyn chcieli by jak najszybciej zapomnieć o okresie gry pomiędzy 30 a 40min. Właśnie w 40min z odległości 29m od bramki, rzut wolny wykonuje „Rudy”, oddaje dobry strzał, który sprawia dużo kłopotów bramkarzowi gospodarzy. Pomimo prób wynik do przerwy nie uległ zmianie, nasza ekipa nie grała tej piłki, do której nas przyzwyczaiła. Miejmy nadzieje, że wraz z drugą połową Wisan pochłonie rywali, tak jak to robi właśnie ciemna deszczowa chmura, która kompletnie przysłoniła ładne, błękitne niebo.

Drugą połowę w ulewny deszcz rozpoczynają zawodnicy gospodarzy. Nastąpiła zmiana w naszej ekipie : Za Pawła Durdę wchodzi Krzysiek Kubiak. Gra zaostrzyła się, czego dowodem są żółte kartki- w 50min dostał ją zawodnik gospodarzy, za bardzo brutalny faul. 5min później faul, Tomek Pluta wdaje się w małą dyskusję z sędzią, za co dostaje kartonik koloru żółtego. Fakt ten, był powodem dostania drugiej kartki i w konsekwencji czerwonej, gdyż nasz zawodnik niezadowolony z decyzji sędziego – po prostu nie zgadzał się z nią (pukanie palcem w głowę). To wydarzenie było jednym z ważniejszym w tym meczu, dramat dla Skopania, otwarte wrota na ofensywną i spokojną grę dla Ocic. Jednak wyrzucenie Tomka z boiska zadziałało na naszych piłkarzy jak bodziec. W 56min zaraz po wznowieniu gry piłka dostaję się na prawą stronę do „Jojka”, ten wrzuca w pole karne, a piłka po drodze odbija się w polu karnym od ręki jednego z zawodników gospodarzy. Karny !!! Do piłki podchodzi nasz kapitan…….i pewnie strzela bramkę. 1-1 Wisan wraca do gry. W tym spotkaniu przeszkadzały jedynie dwie osoby- byli to …..jak zwykle sędziowie ( główny i boczny, który „biegał” po stronie kibiców), nie umieli poradzić sobie z zawodnikami, błędne decyzje spowodowały burzliwe reakcje wśród kibiców. (daruje sobie i słów nie będę cytował, gdyż za cenzuralne one nie uchodziły) Po godzinie gry kolejna żółta kartka dla zawodnika „Koniczynki”. W 61min- kolejna kontra naszej ekipy, strzał Konrada Pluty dobrze broni bramkarz. A już widzieliśmy piłkę w bramce. Minutę po tej akcji, w głównej roli znów jest Konrad, co się nie udało wcześniej udaje się teraz, silny strzał mija ręce bramkarza i wpada do siatki. 1-2 dla naszego zespołu !!! Jak ta dyscyplina sportu może być nieobliczalna. Gospodarze ocknęli się, ponieważ zaczęli masowo atakować na naszą bramkę, czego wynikiem był dobry strzał w 65min, który minimalnie minął naszą bramkę, po minucie niesamowitą interwencją popisuje się nasz bramkarz. Daleki wykop Krzyśka Wolaka, do piłki biegnie nasz jedyny znajdujący się obecnie na boisku napastnik- Wojtek Ciołek, naprzeciw niego do piłki również zmierza golkiper gospodarzy. Piłkę w ręce łapie ”ręcznik”, a nasz najlepszy strzelec za zahaczenie dostaje żółta kartkę. Do 75min ciągle przypominają o sobie sędziowie (i tak mało o nich pisze ), gdyż to co oni wyprawiali na boisku, śmiało można nazwać cyrkiem lub parodią (jak kto woli). 76min- piłka dochodzi z głębi pola do Wojtka Ciołka, który próbuje lobować bramkarza, jednak futbolówka o centymetry mija prawy słupek. W 78min pada wyrównanie, jednak sędzia liniowy był na posterunku i dopatrzył się spalonego. W międzyczasie za Roberta Rzeszuta wchodzi Karol Bajor, który na 10min przed końcem meczu poprowadził dobry rajd z własnej połowy. Minutę później strzela z 25m Damian Rup, jednak niecelnie. Za Wojtka Ciołka wchodzi Piotr Bąba, zaczynają się zmiany taktyczne. 84min- strzał zawodnika z Ocic, piłka skoczyła przed Krzyśkiem, ale zdołał wybronić ten strzał, po nim nastąpiła dobitka, ponownie obroniona przez naszego bramkarza. Dwie minuty później na strzał z daleka decyduje się Karol Bajor- nad bramką. W 90min sędzia przedłuża mecz o pięć minut. W 90+3min za Damiana Rupa wchodzi Łukasz Trzeciak. Dwie minuty po wejściu tego zawodnika sędzia kończy dzisiejszy mecz. Dzięki zwycięstwu w tym meczu mamy ciągle szanse na awans do ligi okręgowej, czego wszyscy bardzo pragniemy, jednak droga do tego celu jest długa i kręta, gdyż Mokrzyszów nadal nie zawodzi, ciągle Wisan ma do drużyny OKS-u 5pkt straty, ale nie możemy patrzeć na innych, tylko na siebie…