Wyrównane derby dla Strzelca

W dzisiejszym derbowym pojedynku Strzelec wygrał minimalnie, bo 2:1 w Skopaniu, z naszym Wisanem. Na derby zgodnie z oczekiwaniami przybyło wielu sympatyków obu ekip.

Zanim jednak sędzia Rafał Sawicki rozpoczął mecz, nasi seniorzy oraz juniorzy z rąk przedstawiciela podokręgu Stalowa Wola pana Emila Stawowego odebrali puchar za mistrzostwo w swoich rozgrywkach w A klasie. Przechodząc do spotkania, po raz pierwszy gorąco pod bramką strzeżoną przez Tomka Kryszpina było w 8 minucie, nasi obrońcy dobrze zablokowali uderzenie jednego z napastników gości, a kilka sekund później ten sam zawodnik położył się w polu karnym i arbiter słusznie ukarał go żółtą kartką za próbę wymuszenia. Kilka minut później dobry strzał oddał Damian Rup. Jedna z kolejnych akcji naszej drużyny została szybko skontrowana i Wojtek Pluta musiał ratował się faulem na 20 metrze, za co obejrzał żółty kartonik. Około 30 minuty dobrą okazję miał Dawid Rzeźwicki, prawą stroną boiska Krzysiek Lis minął dwóch rywali, dograł do wbiegającego w pole karne Dawida, jednak ten nie trafił czysto w futbolówkę. W I połowie jeszcze Zbyszek Pluta miał dogodną sytuację, jednak bramkarz drużyny z Dąbrowicy nie dał się pokonać. Do przerwy 0:0.

Na początku II odsłony goście dokonali zmiany swojego prawego pomocnika i dwie minuty po tym, to właśnie z prawej strony poszło dośrodkowanie, które ładnym strzałem z głowy wykończył nowy nabytek Strzelca - Krzysztof Paduch (wcześniej LZS Krzątka). 5 minut później mieliśmy już 0:2, zawodnik Strzelca - Jan Polek pewnym płaskim strzałem (piłka jeszcze odbiła się od słupka) pokonał naszego bramkarza. W 61 minucie w polu karnym faulowany był Dawid Rzeźwicki, prowadzący zawody Rafał Sawicki wskazał na wapno. Do piłki podszedł Krzysiek Lis i gola nie było... Nadzieje na pozytywny wynik pobudziła bramka Marcina Lis z 65 minuty, przy której asystował Mateusz Jarosz. Do końca spotkania pomimo ataków naszej ekipy (słupek po uderzeniu Marcina Lisa) rezultat nie uległ zmianie.

Podsumowując, nasza drużyna rozegrała dziś dobre spotkanie, przy rywalu, który sporo namieszał w poprzednim sezonie w okręgówce pokazała swój charakter, miała swoje dobre szanse, z dobrej strony pokazali się także bramkarze obu ekip. Pozostaje tylko niedosyt odnośnie wyniku. Najbliższy mecz naszej drużyny za tydzień z KP Zarzecze na wyjeździe.

WISAN Skopanie - Strzelec Dąbrowica 1:2 (0:0)

gol 1:0 47' Krzysztof Paduch
gol 1:1 52' Jan Polek
gol 1:2 65' Marcin Lis (asysta Mateusz Jarosz)

przestrzelony karny 61' Krzysztof Lis (Wisan)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mateusz Jarosz, Wojciech Pluta żółta kartka zmiana (61' Mariusz Dąbrowski), Jacek Drożdzal - Marcin Stępień, Marcin Serafin żółta kartka, Krzysztof Lis żółta kartka, Dawid Rzeźwicki, Damian Rup - Zbigniew Pluta, Marcin Lis gol

Strzelec: Marcin Grdeń żółta kartka - Kamil Smykla, Michał Dudek, Michał Żmuda, Tomasz Sworst zmiana (89' Paweł Mroczek) - Grzegorz Ortyl, Mariusz Rożnowski żółta kartka, Mariusz Nowak zmiana (88' Dominik Turbiarz), Rafał Marek zmiana (46' Rafał Tworek), Krzysztof Paduch gol, Jan Polek żółta kartka gol zmiana (73' Kamil Polek)

Sędziował: Rafał Sawicki