Zrobili to! Twierdza w Chwałowicach zdobyta!

W hicie 20. kolejki Wisan Skopanie wygrał na wyjeździe 2:0 z obecnym liderem A klasy - Jeziorakiem Chwałowice.

Mecz lidera z okupującym trzecią lokatę Wisanem nie obfitował w wiele klarownych sytuacji podbramkowych. Dość powiedzieć, że z pierwszej połowy możemy wyróżnić tylko po jednej okazji każdej ze stron. W 33 minucie piłkę po dośrodkowaniu wypluł bramkarz Jezioraka, ale odwrócony tyłem do bramki Kacper Pietraszko przeniósł ją nad poprzeczką. W 42 minucie uderzenie zawodnika Jezioraka, zmierzające przy lewym słupku, odbił natomiast na rzut rożny Tomasz Kryszpin.

Najlepszą szansę miejscowi wypracowali sobie w 63 minucie, kiedy to po płaskim zagraniu piłkarz z Chwałowic trafił z odległości dziesięciu metrów jedynie w naszego bramkarza. Przełomowa okazała się jednak 70 minuta. Wiktor Nowak podał wówczas do niepilnowanego Łukasza Barana, a młodzieżowiec Wisanu ruszył z piłką do przodu i szczęśliwie wykorzystał sytuację sam na sam, po której obejmujemy prowadzenie. Podopieczni trenera Hynowskiego w 85 minucie dobijają już przeciwnika drugim trafieniem. Nieoczywistym strzelcem gola okazał się Kacper Czechura, który po minucie spędzonej na boisku skierował futbolówkę do pustej siatki, a asystował mu podaniem wzdłuż bramki Łukasz Baran. Ostatecznie spotkanie skończyło się zwycięstwem Wisanu 2:0.

Wygrywamy z zajmującym pozycję lidera Jeziorakiem, dla którego to pierwsza porażka na własnym stadionie w obecnym sezonie. To był taktycznym majstersztyk ze strony Wisanu. Zagraliśmy bardzo mądrze w fazie defensywnej i wytrąciliśmy w sposób wzorowy wszystkie atuty Jezioraka. Byliśmy nieustępliwi oraz dobrze pressowaliśmy, co powodowało, że gospodarze mieli wiele trudności w płynnym konstruowaniu akcji, a tym konsekwentnym działaniem wymusiliśmy wreszcie pierwszy z błędów przeciwników, To już siódme spotkanie Wisanu bez porażki, a czwarte czyste konto z rzędu. Jesteśmy najlepiej punktującą drużyną w rundzie wiosennej i wciąż nie poddajemy się w walce o klasę okręgową. Dzisiejszym występem udowodniliśmy najbardziej, że nie jesteśmy wcale na straconej pozycji. Wielkie brawa!

Jeziorak Chwałowice - WISAN Skopanie 0:2 (0:0)

gol 0:1 70' Łukasz Baran (asysta Wiktor Nowak)
gol 0:2 85' Kacper Czechura (asysta Łukasz Baran)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Łukasz Trzeciak, Bartłomiej Furdyna, Marcin Hynowski, Mikołaj Leśniak - Krzysztof Kubiak, Marcin Serafin, Kacper Lis, Wiktor Nowak zmiana (90' Sebastian Ślęzak), Łukasz Baran gol - Kacper Pietraszko zmiana (84' Kacper Czechura gol)

Sędziował: Piotr Chmura (Stalowa Wola)