Zwycięstwo z Pogonią Leżajsk

Pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej odnieśli zawodnicy Wisanu Skopanie, którzy pokonali Pogoń Lezajsk 3:2. Gole dla ekipy ze Skopania zdobywali dwie Arek Nowak oraz Marcin Serafin.

Od początku meczu toczonego przy niezwykle upalnej aurze widowisko było wyrównane. Obydwie ekipy nie zamierzały oddawać inicjatywy, sporo było woli walki, determinacji i agresji przy próbie odbioru piłki wobec czego arbiter główny miał dziś sporo pracy. Przyjezdni już od 7 minuty prowadzili 0:1, napastnik Pogoni faulowany był w polu karnym i goście nie zmarnowali jedenastki. Zarówno Wisan jak i Pogoń nie miały zbyt wielu klarownych okazji w I połowie, Wisan dwukrotnie po dwójkowych, kombinacyjnych akcjach był blisko doprowadzenia do wyrównania, jednak w pierwszych 45 minut ta sztuka gospodarzom się nie udała.

Od początku drugiej połowy w zespole Wisanu na boisku pojawił się Arek Nowak i to on był dziś tą osobą, która całkowicie odmieniła losy tej rywalizacji. W 64 minucie Arek rozprowadził akcję do prawej strony, gdzie znalazł się Marcin Szlęzak, ten dograł wzdłuż pola karnego, gdzie akcję prawdziwą petardą pod poprzeczkę skończył Arek. Gospodarze uwierzyli w siebie i ruszyli za drugim golem. Na efekty nie trzeba było czekać, po rzucie wolnym piłkę w pole karne dogrywał Bartek Furdyna, a Wisan na prowadzenie 2:1 celnym strzałem do siatki wyprowadził Marcin Serafin. Prawdziwy dramat dla gości trwał nadal, w 68 minucie zespół ze Skopania prowadził już 3:1, po tym jak zza pola karnego idealnym uderzeniem popisał się Arek Nowak. Kilka minut później gospodarze byli blisko zdobycia czwartego gola, jednak przy strzale Kacpra Lisa dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych. W ostatnich dziesięciu minutach Pogoń wróciła na dobre tory, w 83 minucie zawodnik gości z bliskiej odległości skutecznie wykończył akcję swojego zespołu i losy dzisiejszego meczu mogły wydawać się niepewne. Końcówka meczu nie przyniosła już żadnego gola i trzy punkty zostały w Skopaniu. W ostatniej akcji meczu goście domagali się rzutu karnego, aczkolwiek arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka a sam incydent miał miejsce jeszcze zza szesnastką.

WISAN Skopanie - Pogoń Leżajsk 3:2 (0:1)

karny 0:1 7' nieznany
gol 1:1 64' Arkadiusz Nowak
gol 2:1 66' Marcin Serafin
gol 3:1 68' Arkadiusz Nowak
gol 3:2 83' nieznany

WISAN: Tomasz Kryszpin - Dawid Kubisztal, Mateusz Jarosz żk, Bartłomiej Furdyna, Krzysztof Kubiak żk - Marcin Stępień, Marcin Serafin gol, Kacper Kłosowski, Kacper Lis zmiana (90' Piotr Ścipień), Dominik Kłosowski zmiana (46' Arkadiusz Nowak gol gol) - Marcin Szlęzak

Sędziował: Robert Sienkiewicz