Podsumowanie - 15. kolejka

Za nami świąteczna seria gier. Kto spędził Wielkanoc w dobrych nastrojach?

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. KOLEJKA ODWRACANIA WYNIKÓW, PRZERWANE SERIE OLIMPII I SANU

W Wielką Sobotę aż na czterech stadionach zwyciężały drużyny, które musiały gonić wynik spotkania. Były to mniej lub bardziej spektakularne powroty. Wydaje się, że z najtrudniejszego położenia wykaraskali się zawodnicy Czarnych Lipa. Czarno - czerwoni przegrywali do przerwy z notującą serię dziewięciu meczów bez przegranej Olimpią Pysznica 1:3, ale po dwudziestu minutach drugiej połowy, zdobywając trzy bramki, odrobili straty z nawiązką i grając następnie w przewadze jednego zawodnika dowieźli wygraną do końca. Potknięcie Olimpii wykorzystał Kolejarz Knapy, który pokonując na własnym stadionie San Wrzawy 2:1 samodzielnie piastuje od teraz pozycję wicelidera A klasy. W 30 minucie jako pierwsi na prowadzenie wyszli po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przyjezdni, lecz Kolejarz wyprowadził po zmianie stron dwa zabójcze ciosy w przeciągu dwóch minut i przerwał rywalom passę dziesięciu spotkań bez porażki. Beniaminkowi nie udało się jednakże zmniejszyć straty do lidera, ponieważ Słowianin, choć przed 82 minutą przegrywał z Juniorem Zakrzów 1:2, to ostatecznie zainkasował trzy punkty. Najważniejsze wydarzenia rozegrały się już w doliczonym czasie gry. Najpierw w 91 minucie z jedenastego metra nie pomylił się Marian Malyshonok i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a po chwili wynik rywalizacji ustalił na 4:2 Grzegorz Kowalczyk. Piorunującą końcówkę zaliczyli także piłkarze z Żabna, którzy ograli LZS z Jadachów 2:1, strzelając oba gole po upływie 90 minut. Do remisu doprowadził wpierw uderzeniem z rzutu wolnego Jacek Partyka, natomiast w ostatniej akcji meczu zwycięstwo gospodarzom zagwarantował Daniel Kaczor.

2. BEZ BRAMEK W DERBACH

Wielkanocnym wynikiem zakończyły się derby gminy Radomyśl nad Sanem rozegrane na stadionie w Woli Rzeczyckiej. Wichry Rzeczyca Długa, które pełniły formalnie rolę gospodarzy, bezbramkowo zremisowały z LZS-em Wola Rzeczycka. Oba zespoły przerwały tym samym passę pięciu porażek z rzędu i zanotowały pierwszy punkt w rundzie wiosennej.

3. PG CNC UNIA ODDALA SIĘ OD STREFY SPADKOWEJ

Dla Sokoła Sokolniki pojedynek z PG CNC Unią Skowierzyn mógł być meczem ostatniej szansy. To właśnie z tym przeciwnikiem zawodnicy beniaminka odnieśli jak dotąd swoje jedyne zwycięstwo w obecnym sezonie. Tym razem Unia nie dała się jednak zaskoczyć i zrewanżowała się za jesienną porażkę w Sokolnikach. Kibice zgromadzeni na stadionie w Skowierzynie dwukrotnie cieszyli się z piłki umieszczonej w siatce rywali, a na listę strzelców wpisali się Przemysław Myszka oraz Jakub Nowak. Dla Unii to arcyważne zwycięstwo, pozwalające powiększyć przewagę nad strefą spadkową już do pięciu punktów.

Na pozostałych boiskach Bukowa Jastkowice po raz drugi w bieżącym sezonie rozprawiła się z Wisanem Skopanie, wygrywając na własnym stadionie 2:0. Wraz ze Słowianinem Grębów Bukowcy pozostają jedynymi już zespołami z kompletem punktów w rundzie wiosennej.

STRZELCY

W świąteczną sobotę kibice w naszej A klasie nie byli za bardzo rozpieszczani, ponieważ na boiskach padło tylko 23 bramki (średnio 3.29 bramki na mecz). To drugi najgorszy rezultat w obecnym sezonie. To także nie była pomyślna seria gier dla najskuteczniejszych strzelców naszej ligi, gdyż z pierwszej dziesiątki klasyfikacji swój dorobek zdołał poprawić, w dodatku trafieniem z rzutu karnego, wyłącznie Tomasz Wolan (LZS Jadachy). Dwie bramki w Wielką Sobotę zdobyło natomiast tylko dwóch zawodników: Marian Malyshonok (Słowianin Grębów) oraz Fabian Mścisz (Olimpia Pysznica).

Strzelcy w 15. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.