Podsumowanie - 25. kolejka

Na kolejkę przed końcem rozgrywek poznaliśmy już wszystkie najistotniejsze rozstrzygnięcia.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

1. WICHRY SPADAJĄ Z A KLASY

Porażką 0:6 z Wisanem Skopanie spadek do B klasy przypieczętowała drużyna z Rzeczycy Długiej. Wichry po raz trzeci w tej rundzie zeszły z boiska z powodu zdekompletowania, a spotkanie trwało 48 minut. Na najniższym szczeblu rozgrywkowym nie tak dawny piątoligowiec występował po raz ostatni w sezonie 2008/2009. Inny z tegorocznych spadkowiczów, czyli Sokół Sokolniki, przegrał na wyjeździe z Bukową 3:7. Jeszcze w 70 minucie na boisku w Jastkowicach był remis 3:3, ale sprawy w swoje ręce wziął Paweł Kaczmarczyk, który w dziesięć minut skompletował hattricka. W międzyczasie do siatki trafił również Albert Dziura i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy.

2. SŁOWIANIN NIE SPOCZYWA NA LAURACH, OLIMPIA W FORMIE PRZED BARAŻAMI

Tydzień po celebracji awansu Słowianin Grębów potwierdził mistrzowską formę, wygrywając w Skowierzynie 5:0. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Wojciech Nieradka, a po jedynym trafieniu dołożyli Maciej Kozieł, Grzegorz Kowalczyk oraz Mariusz Ciba. Dziesiąte spotkanie z rzędu bez porażki zaliczyła natomiast Olimpia Pysznica. Zespół Dariusza Bartnika wprawdzie pierwszy stracił bramkę, ale pokonał w Mokrzyszowie będącego ostatnio w dobrej dyspozycji Juniora Zakrzów aż 5:1. Po minionym weekendzie wiemy, że w dwumeczu barażowym Olimpia będzie rywalizować z KS Podwolina. Powodzenia!

3. SAN Z NAJDŁUŻSZĄ SERIĄ ZWYCIĘSTW W TYM SEZONIE

Swoje dziewiąte zwycięstwo z rzędu odniósł San Wrzawy. To najdłuższa taka passa w obecnym sezonie. Ekipa prowadzona przez Piotra Sadoka wygrała w Woli Rzeczyckiej 2:0. Kluczowe dla losów spotkania okazały się minuty tuż po przerwie. Najpierw w 48 minucie San na prowadzenie wyprowadził Łukasz Lasota, a dwie minuty później podwyższył je Kacper Broda. Piąty raz z rzędu zwyciężył także wyprzedzający San o dwa punkty Kolejarz Knapy, ogrywając na wyjeździe LZS Jadachy 3:1. Ostatnia zatem kolejka wyjaśni, który z tych zespołów zakończy sezon na podium.

Jedyny remis w tej serii gier padł na stadionie w Lipie. Czarni podzielili się punktami z LZS-em Żabno. W 88 minucie bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył Łukasz Mach.

STRZELCY

Na stadionach padło teraz łącznie 35 bramek (średnio 5.00 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 29 zawodników. Autorem jedynego hattricka został Paweł Kaczmarczyk z Bukowej Jastkowice, co pozwoliło mu zanotować awans na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej strzelców naszej A klasy. Występ z dubletem zaliczyli natomiast Igor Hynowski (Wisan Skopanie), Wojciech Nieradka (Słowianin Grębów) oraz Andrzej Pławiak (Bukowa Jastkowice).

Strzelcy w 25. kolejce pod tym linkiem.

Aktualną czołówkę najlepszych strzelców ligi przedstawiamy w poniższej tabeli, a zainteresowanych dalszą częścią klasyfikacji odsyłamy tutaj.