Podsumowanie - 6.kolejka

Za nami kolejka, podczas której losy aż trzech meczów rozstrzygnęły się dosłownie w ostatnich minutach. Zapraszamy na przegląd wydarzeń piłkarskiego weekendu na boiskach A klasy.

Świetnie na początku sezonu poczyna sobie LZS Jadachy, który odniósł piątą wygraną z rzędu. W starciu mistrzów B-klasy górą okazali się właśnie gospodarze, którzy po decydującym trafieniu Marcina Wolana w 89 minucie ograli KSTŁK Stalowa Wola 3:2. Zespół z gminy Nowa Dęba ustępuje w tabeli wyłącznie różnicą bramek Jeziorakowi Chwałowice, który również rzutem na taśmę, po golu w doliczonym czasie gry, zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 ze Słowianinem Grębów. Po zweryfikowaniu walkowerów na korzyść drużyn z Chwałowic oraz Jadachów to one znajdują się aktualnie na samym szczycie tabeli. W dalszym ciągu na upragnione przełamanie muszą poczekać piłkarze Łęgu Kopcie. Podobnie jak przed tygodniem ekipa prowadzona przez Mariusza Nowaka wypuściła z rąk pomyślny rezultat w samej końcówce spotkania. Remis 1:1 z Koniczynką Ocice jest tym boleśniejszy, że przeciwnicy strzelili wyrównującą bramkę grając w osłabieniu. Także podziałem punktów zakończył się pojedynek w Woli Rzeczyckiej, gdzie Wisan Skopanie w drugiej połowie tylko po części wykorzystał grę w przewadze liczebnej, doprowadzając jedynie do wyrównania na 2:2. Największą niespodzianką tej serii gier okazało się zwycięstwo PG CNC Skowierzyn nad Bukową Jastkowice. Zawodnicy Unii przerwali serię trzech meczów bez wygranej i zrównali się w tabeli punktami z niedzielnym rywalem. Drugi raz na własnym stadionie wygrali również Czarni Lipa. Dwie stosunkowo szybko strzelone bramki ustawiły przebieg tej rywalizacji, a miejscowi pokonali Strzelec 2:0, spychając drużynę z Dąbrowicy do strefy spadkowej. Z kolei przy trzecim podejściu pierwszy komplet punktów z wyjazdu przywieźli gracze Sanu Wrzawy. Biało - niebiescy triumfowali po dwóch golach Radosława Rutkowskiego z Wichrami Rzeczyca Długa 2:1 i było to jedyne zwycięstwo gości w tej kolejce.

STRZELCY

W minionej kolejce na boiskach padło łącznie 23 bramki (średnio 3.29 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 19 zawodników. Na dwie bramki Kamila Stańkowskiego (LZS Wola Rzeczycka) odpowiedział również dwoma Tomasz Wolan (LZS Jadachy) i podobnie jak przed tygodniem zajmują oni wspólnie pozycję lidera klasyfikacji strzelców. Dubletem oprócz tego popisali się także Patryk Deptuch (Łęg Kopcie) oraz Radosław Rutkowski (San Wrzawy).

Strzelcy w 6. kolejce pod tym linkiem.

Klasyfikacja generalna strzelców pod tym linkiem.

CZYSTE KONTO

Jedynym bramkarzem, który zachował czyste konto w trakcie ostatniej kolejki był Patryk Stachowicz. Dla bramkarza Czarnych Lipa to drugi taki przypadek w obecnym sezonie.