Brutalne zderzenie z klasą okręgową - wysoka porażka z Sokołem Kamień

Zupełnie nie tak kibice Wisanu Skopanie wyobrażali sobie powrót swoich ulubieńców do klasy okręgowej. Na inaugurację rozgrywek podopieczni Janusza Hynowskiego przegrali w Baranowie Sandomierskim z Sokołem Kamień 1:7. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zaliczył z rzutu karnego Mateusz Jarosz.

Przed meczem odbyła się krótka część oficjalna, podczas której przedstawiciele podokręgu wręczyli na ręce kapitanów zespołu seniorów i juniorów starszych pamiątkowe nagrody za awans do klasy okręgowej.

Niestety, to był jedyny miły akcent podczas wczorajszego popołudnia dla wszystkich związanych z naszym klubem. Od pierwszego gwizdka sędziego Sawickiego stroną przeważającą byli goście z Kamienia. Różnica w grze obu zespołów wynikała przede wszystkim z tempa rozgrywania akcji. Zawodnicy Wisanu nie potrafili powstrzymywać wykazujących się sprinterskimi umiejętnościami skrzydłowych Sokoła. W niektórych momentach rywalizacja przypominała zawody rodem z piłkarskiego podwórka. W szóstej minucie ekipa z Kamienia zdobywa pierwszą bramkę. Napastnik przyjezdnych otrzymał od swojego partnera idealne podanie do pustej bramki i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później uderzenie z woleja z bocznej strefy pola karnego nie zaskoczyło pewnie interweniującego bramkarza Wisanu. W czternastej minucie Sokół podwyższa prowadzenie. Swoich sił z dystansu spróbował Mateusz Bolko. Futbolówka po rękach Tomka Kryszpina i dzięki odbiciu od słupka wpadła do bramki. Drużyna z powiatu rzeszowskiego ani nie myślała się zatrzymywać. Trzy minuty potem piłkarze z Kamienia przeprowadzili niemal kopię sytuacji z początku spotkania - w tym przypadku została ona skutecznie sfinalizowana po zagraniu jednak z lewego skrzydła. Następnie miał miejsce strzał z dalszej odległości, ale bramkarz ze Skopania mimo rykoszetu nie dał się pokonać wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później gracze Sokoła zaliczają czwarte już tego dnia trafienie. Po dograniu z rzutu wolnego Mariusz Socha mógł powiedzieć, że główka pracuje - właśnie w ten sposób zdobył kolejną bramkę dla swojej ekipy. Po jakimś czasie goście znów wykonywali stały fragment gry z własnej połowy boiska. Po długim podaniu w okolice szesnastki uderzenie głową gracza z Kamienia tym razem minęło nieznacznie słupek bramki. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a znów groźnie zrobiło się w polu karnym naszego zespołu. Na szczęście znakomicie w bramce spisał się Tomek Kryszpin, który dwukrotnie na raty obronił strzały z bliskiej odległości. Następnie w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik Sokoła, ale jego złe przyjęcie ułatwiło interwencję naszemu golkiperowi. W 35 minucie faulowany w polu karnym przeciwnika był Janusz Hynowski. Sędzia Sawicki nie zawahał się użyć gwizdka i wskazał na „wapno ”. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Mateusz Jarosz. Straty zostały w minimalnym stopniu zniwelowane. Jednak przed przerwą przyjezdni pokusili się o jeszcze jeden zryw. Po płaskim, mocnym dośrodkowaniu w głąb pola karnego sytuacji nie zmarnował Nazar Metenka. Do przerwy deklasacja - rezultat  1:5 w pełni jednak odzwierciedlał to, co działo się na boisku w trakcie pierwszych trzech kwadransów spotkania.

Druga odsłona pojedynku nie była już tak jednostronna. Można polemizować, czy było to spowodowane lepszą dyspozycją podopiecznych Janusza Hynowskiego, czy może po prostu piłkarze Sokoła nieco spuścili z tonu. Mimo tego goście na przestrzeni sześciu minut dokończyli dzieła zniszczenia zdobywając jeszcze dwie bramki. Najpierw rzut karny podyktowany za przewinienie w szesnastce wykorzystał Maciej Rurak. Natomiast w 69 minucie błąd przy wyprowadzeniu przydarzył się naszej defensywie, co skrzętnie zostało wykorzystane przez ekipę Sokoła, a konkretnie znów przez Mariusza Sochę, który umieścił piłkę do pustej bramki. Co prawda, piłkarze ze Skopania podejmowali próby zaskoczenia bramkarza rywali, ale zwykle kończyły się fiaskiem. W uderzeniach naszych zawodników m.in. Marcina Serafina, Kacpra Panka czy Janusza Hynowskiego brakowało siły oraz precyzji. Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że szansę debiutu w naszej drużynie otrzymał Dominik Bogdan. Na inaugurację ligi Wisan Skopanie ostatecznie przegrał 1:7 z Sokołem Kamień.

Rozmiary porażki we wczorajszym spotkaniu mogą nieco napawać pesymizmem. Usprawiedliwieniem dla naszych graczy może być jednak fakt, iż okazali się znacznie gorsi od głównego pretendenta do awansu. Zawodnicy z Kamienia grali wczoraj lepiej w piłkę, zdecydowanie przeważali na boisku i stwarzali sobie dobre sytuacje, które bezlitośnie wykorzystali. Starania naszej ekipy o stworzenie jakiejkolwiek dobrej sytuacji podbramkowej przypominały bicie głową w mur. Nie było mowy o nawiązaniu równej walki, brakowało czysto piłkarskich argumentów. Niebiesko - biało - zieloni otrzymali mówiąc bez ogródek bolesną lekcję i okazali się o klasę gorsi od przeciwnika. Nie ma jednak co załamywać rąk. Trzeba się szybko podnieść, przeanalizować popełnione błędy, bo wkrótce już następny mecz z Bukową Jastkowice i możliwość zdobycia pierwszych punktów. Głowa do góry panowie i gramy dalej!

gol 1:7 69' Nazar Metenka

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak zmiana (46' Kacper Panek), Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna, Mateusz Jarosz gol zmiana (83' Mirosław Dryka) - Arkadiusz Nowak zmiana (73' Dominik Furdyna), Marcin Serafin, Łukasz Trzeciak, Janusz Hynowski żk, Dawid Kubisztal zmiana (56' Dominik Bogdan) - Kacper Lis zmiana (53' Krzysztof Kubiak)

Sędziował: Rafał Sawicki