Nie składamy broni. Zwycięstwo z Jadachami!

Drużyna Wisanu wygrała bardzo ważne spotkanie i zatrzymała serię siedmiu meczów bez porażki LZS-u Jadachy. W niedzielne, słoneczne popołudnie podopieczni trenera Hynowskiego zwyciężyli 2:1 po trafieniach Kacpra Lisa oraz Łukasza Barana, dzięki czemu zrównali się punktami w tabeli z Bukową Jastkowice. Warto zauważyć, że przyjezdni kończyli pojedynek w podwójnym osłabieniu.

Trzy punkty zostają w Skopaniu. Zespół Wisanu bardzo chciał zmazać niekorzystne wrażenie pozostawione na stadionie w Rzeczycy Długiej i ostatecznie cel zrealizował, choć nie obyło się bez kłopotów. W pierwszych fragmentach to goście byli groźniejsi pod bramką Tomasza Kryszpina. Najpierw sytuacji jeden na jeden nie wykorzystał Marcin Wolan, posyłając piłkę obok prawego słupka, ale już w 10 minucie bramkarz Wisanu wyciągał futbolówkę z siatki. Strzelcem ładnej bramki dla przyjezdnych był Paweł Urbaniak. Nasza drużyna jednak szybko wyrównała wynik rywalizacji w 17 minucie. Kacper Lis skorzystał z błędu bramkarza, który zbyt krótko wybił piłkę, oszukał następnie prostym zwodem obrońcę i plasowanym uderzeniem ucieszył licznie przybyłych kibiców ze Skopania. Ten sam piłkarz miał szansę zdobyć drugą bramkę w 37 minucie, ale po składnej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Łukasza Trzeciaka główkował wprost w prawy słupek. Do przerwy na tablicy widniał remis 1:1.

W drugą połowę zdecydowanie odważniej weszli zawodnicy Wisanu. Swoją okazję miał Krzysztof Kubiak, a Dawid Kubisztal minimalnie się pomylił, uderzając piłkę zza pola karnego. Ten dobry okres po przerwie skwitowaliśmy objęciem prowadzenia w 52 minucie. Wszystko, co dobre podziało się tym razem na lewej flance. Mikołaj Leśniak wypatrzył biegnącego środkiem i niekrytego Łukasza Barana, a młodzieżowiec Wisanu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Następnie rezultat próbował dwukrotnie podwyższyć Kacper Lis. W 54 minucie po strzale głową futbolówka powędrowała nad poprzeczką, a dwie minuty później ponownie przeciwników uratował słupek. Drużyna z Jadachów w drugiej odsłonie w zasadzie tylko raz dała wykazać się umiejętnościami Tomaszowi Kryszpinowi, kiedy to w 65 minucie z prawej strony szesnastki uderzał Tomasz Wolan. Sporym ułatwieniem dla Wisanu okazała się gra w przewadze od 66 minuty. Wprawdzie od tego momentu nie stworzyliśmy sobie stuprocentowych szans, ale w pełni kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Dodatkowo w 86 minucie goście musieli sobie radzić w podwójnym osłabieniu, ponieważ wychodzącego już samotnie naprzeciwko bramkarza nieprzepisowo powstrzymywał przed polem karnym Krzysztof Grdeń. W doliczonym czasie rozmiary zwycięstwa mógł jeszcze powiększyć Wiktor Nowak. Nasz rezerwowy przygotował sobie dogodną pozycję do strzału, przerzucając sobie w okolicach punktu karnego piłkę nad obrońcą, ale z uderzeniem i następnie dobitką Jakuba Ciasia poradził sobie fantastycznie bramkarz przyjezdnych. Ostatecznie mecz z trudnym rywalem, będącym ostatnio w formie, wygrywamy 2:1.

Drużyna Wisanu zrehabilitowała się za wysoką porażkę z ubiegłego tygodnia. Chociaż pojedynek z LZS-em Jadachy nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Hynowskiego, to tym razem odwróciliśmy jego oblicze. W naszym przypadku to nie jest wcale tak częsta sztuka, ponieważ dopiero drugi raz w trwającym sezonie zdobywamy trzy punkty w spotkaniu, w którym przegrywaliśmy. O ile w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, tak po zmianie stron przeważali już gracze ze Skopania. Jedyną niewiadomą od momentu gry w przewadze było to, czy uda się podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie pokusiliśmy się tylko o przypilnowanie minimalnego zwycięstwa. Dzięki temu odrabiamy dwa punkty do wicelidera z Jastkowic, który wyprzedza aktualnie Wisan jedynie korzystniejszym bilansem bezpośrednich starć. Końcówka sezonu będzie niezwykle pasjonująca!

WISAN Skopanie - LZS Jadachy 2:1 (1:1)

gol 0:1 10' Paweł Urbaniak
gol 1:1 17' Kacper Lis
gol 2:1 53' Łukasz Baran (asysta Mikołaj Leśniak)

2 żk = czerwona kartka 66' Paweł Pawłowski (LZS Jadachy)
czerwona 86' Krzysztof Grdeń (LZS Jadachy)

WISAN: Tomasz Kryszpin żk - Łukasz Trzeciak, Marcin Hynowski żk, Kamil Kędziora, Mikołaj Leśniak - Krzysztof Kubiak zmiana (79' Mirosław Dryka), Marcin Serafin żk, Dawid Kubisztal zmiana (75' Kacper Pietraszko), Kacper Lis gol, Dawid Jarosz zmiana (55' Wiktor Nowak) - Łukasz Baran gol zmiana (84' Jakub Ciaś żk)

Sędziował: Mariusz Antosz (Tarnobrzeg)