Strzelanina w Skopaniu. Zwycięstwo na wagę podium

Drużyna Wisanu Skopanie pokonała na własnym stadionie LZS Wola Rzeczycka 5:3. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Janusza Hynowskiego przeskoczyli rywali w tabeli i awansowali na trzecią lokatę.

Serdecznie gratulujemy Wichrom Rzeczyca Długa awansu do klasy okręgowej.

Mocnym otwarciem popisali się przyjezdni. W 2 minucie futbolówka po mocnym strzale zza pola karnego ominęła jeszcze lewy słupek, ale trzy minuty potem goście obejmują już prowadzenie. Wysoką cenę miała strata naszego zawodnika tuż przy linii autowej, ale i swoje trzy grosze dorzucił również sędzia boczny nie pokazując naszego zdaniem wyraźnego spalonego. Sytuację tę wykorzystał Kamil Stańkowski, który stanął sam przed bramkarzem i uderzeniem ze szpica pokonał Jakuba Gnata. W 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieznacznie obok słupka główkował piłkarz LZS-u. W 16 minucie ekipa Wisanu wyrównuje stan rywalizacji. Wrzutkę z rzutu rożnego na gola zamienił Marcin Hynowski. Radość nie trwała długo, gdyż w pierwszej akcji po wznowieniu faulowany w polu karnym przez Kamila Kędziorę został Kamil Temporale. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który pewnie umieścił piłkę w siatce i przeciwnicy ponownie prowadzili. Jednak od tego momentu zespołowi z Woli Rzeczyckiej brakowało ewidentnie sił, dużo gry na chodzonego, pojawiły się wyrwy w środku boiska oraz błędy przy naprawdę prostych zagraniach. Niebiesko – biało – zieloni wykorzystali tę niedyspozycję rywali. To nasza drużyna wykazywała się większą kulturą gry. Zawodnicy Wisanu dobrze wyglądali z piłką przy nodze, dobrze się nią dzielili, nieźle przerzucali ciężar gry z jednej na drugą stronę oraz wygrywali kluczowe pojedynki. Gra naszego zespołu mogła się podobać, a przewaga w następnych minutach nie podlegała żadnej dyskusji i spotkanie w zasadzie przybrało jednostronny przebieg. W 25 minucie tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego kopnął Dawid Jarosz. W 31 minucie Wiktor Nowak obsłużył podaniem Kamila Kędziorę. Charakteryzujący się ciągiem na bramkę nasz stoper łatwo wdarł się po lewej stronie w szesnastkę, ale strzelił w sam środek. W 37 minucie za sprawą Marcina Serafina Wisan doprowadza juz do wyrównania. Po dośrodkowaniu Marcina Hynowskiego z rzutu wolnego nasz pomocnik świetnie dołożył głowę i zdobył szóstego gola w obecnym sezonie. Kwestią czasu wydawały się następne trafienia dla ekipy ze Skopania. W 42 minucie wprowadzony przed momentem Krzysztof Kubiak pomknął lewym skrzydłem i płaskim podaniem wypatrzył Marcina Serafina, który w czystej sytuacji podpalił się i futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Jednak już następna okazja przyniosła radość kibicom ze Skopania. Ponownie po centrze z rzutu wolnego i sporym zamieszaniu bramkę do szatni strzela Kacper Lis.

Po zmianie stron drużyna ze Skopania nie zadowoliła się jednobramkowym prowadzeniem i w dalszym ciągu nękała defensywę rywali. W 50 minucie Krzysztof Kubiak urwał się od obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam. Solowa akcja naszego piłkarza zakończyła się fiaskiem, gdyż kopnął wprost w bramkarza. Wprawdzie szansę na dobitkę miał jeszcze Dawid Kubisztal, ale w najmniej odpowiednim momencie się poślizgnął. W 54 minucie drogę usłaną różami do bramki miał ponownie Krzysztof Kubiak, ale i tym razem stając oko w oko z golkiperem musiał uznać jego wyższość. Na szczęście futbolówka znalazła się następnie pod nogami Kacpra Lisa, który został sfaulowany w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Hynowski i ekipa Wisanu zdobywa czwarte trafienie w tym meczu. W 62 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony ekwilibrystycznie bramkarza próbował pokonać ponownie Krzysztof Kubiak, ale uderzył nad poprzeczką. Najlepszy strzelec Wisanu odnajdywał się w klarownych sytuacjach, ale na gola zamienił tą najtrudniejszą. W 66 minucie nasz napastnik mógł powiedzieć do czterech razy sztuka i precyzyjnym kopnięciem z dystansu wreszcie wpisał się na listę strzelców. 5:2 dla Wisanu. W 74 minucie w naszych szeregach wkradło się rozluźnienie i brak koncentracji. Nieprzepisowo w szesnastce przez Jakuba Gnata został zatrzymany Kamil Temporale, a trzeciego już karnego w tym spotkaniu wykorzystał Kamil Stańkowski. Jednak to zespół Janusza Hynowskiego w ostatnim kwadransie gry próbował zwiększyć rozmiary zwycięstwa, ale brakowało nam szczęścia. W 83 minucie bramkarz LZS-u złapał piłkę po podaniu od swojego kolegi i sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Dwukrotnie strzały naszych zawodników zostały zablokowane na linii bramkowej, a raz futbolówka ominęła lewy słupek. W 86 minucie futbolówka po uderzeniu z rzutu wolnego Kamila Kędziory ostemplowała poprzeczkę. A minutę potem po płaskim zagraniu Karola Sawickiego piętką bramkarza próbował zaskoczyć Krzysztof Kubiak. Ostatecznie Wisanowi nie udało się zdobyć więcej bramek i pokonujemy LZS Wola Rzeczycka 5:3.

Świetne zawody w naszym wykonaniu, a wygrana różnicą dwóch bramek to najmniejszy wymiar kary. Drużyna z Woli Rzeczyckiej była w niedzielę bardzo nieswoja i z tak dysponowanym rywalem komplet punktów był obowiązkiem. Podobnie jak w pojedynku z PG CNC Skowierzyn siłą naszego zespołu okazały się stałe fragmenty gry, gdyż aż cztery gole zostały zdobyte po uderzeniach czy podaniach ze stojącej piłki. Dzięki temu zwycięstwu pierwszy raz w sezonie obejmujemy miejsce na podium.

WISAN Skopanie - LZS Wola Rzeczycka 5:3 (3:2)

gol 0:1 5' Kamil Stańkowski
gol 1:1 17' Marcin Hynowski (asysta Mikołaj Leśniak)
karny 1:2 18' Kamil Temporale
gol 2:2 38' Marcin Serafin (asysta Marcin Hynowski)
gol 3:2 44' Kacper Lis
karny 4:2 56' Marcin Hynowski
gol 5:2 67' Krzysztof Kubiak (asysta Dawid Jarosz)
karny 5:3 74' Kamil Stańkowski

WISAN: Jakub Gnat - Dominik Furdyna zmiana (36' Krzysztof Kubiak gol), Kamil Kędziora żk, Łukasz Trzeciak, Mikołaj Leśniak - Dawid Kubisztal zmiana (83' Karol Sawicki), Marcin Serafin gol, Marcin Hynowski gol gol zmiana (84' Dennis Sulik), Wiktor Nowak zmiana (78' Łukasz Uzar), Dawid Jarosz zmiana (87' Dawid Zgórski) - Kacper Lis gol zmiana (66' Bartłomiej Furdyna)

Sędziował: Paweł Samołyk (Gorzyce)