WISAN, TOP!

Ekipa prowadzona przez Janusza Hynowskiego w środowe popołudnie pokonała 2:1 w derbowym pojedynku Strzelec Dąbrowica.

Spotkanie w ogóle nie zaskoczyło – oglądaliśmy to, czego można się było spodziewać. Obie drużyny w ostatnich latach przyzwyczaiły, że w derbach dominuje zachowawczość i tak też było w środowe popołudnie. Ligowa młócka w najczystszym wydaniu. Sytuacji bramkowych prawie jak na lekarstwo, gra często przerywana gwizdkiem sędziego. Jednak w żadnym wypadku rywalizacja nie była pozbawiona emocji i na nudę trudno było narzekać. Ponadto, wprawdzie nie mówimy o huraganowych atakach, ale coś tam się wykluło w działaniach ofensywnych obydwu zespołów i jednak trzy bramki zobaczyliśmy. Pierwszy sygnał do ataku wysłał w 7 minucie Marcin Serafin, ale uderzenie naszego pomocnika z dystansu poszybowało tuż nad bramką. Minutę potem próbowali się odgryźć rywale. Błąd obrońcy Wisanu, a w zasadzie stratę przed szesnastką chciał skrzętnie wykorzystać Tomasz Polek, ale z kopnięciem napastnika gości bezproblemowo poradził sobie Tomasz Kryszpin. W 15 minucie Krzysztof Kubiak balansem ciała ominął przeciwników w środku pola i znakomicie obsłużył wybiegającego po prawej stronie Wiktora Nowaka. Nasz młodzieżowiec poradził sobie w pojedynku jeden na jeden z obrońcą i pokusił się o strzał z boku pola karnego – do sukcesu zabrakło niewiele, gdyż futbolówka nieznacznie przeleciała obok lewego słupka. W 37 minucie piłkarz Strzelca z lewego skrzydła zbiegł z piłką do centralnej strefy i połakomił się o kopnięcie z dystansu, z którym poradził sobie znów z łatwością bramkarz Wisanu. Chwilę potem ponownie piłkę wprost w rękawice złapał Tomasz Kryszpin po strzale z rzutu wolnego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to w 43 minucie drużyna Wisanu strzeliła bramkę do szatni. Dawid Jarosz dośrodkował z lewego sektora boiska, źle podczas piąstkowania zachował się bramkarz z Dąbrowicy i futbolówka trafiła szczęśliwie wprost pod nogi Wiktora Nowaka, który natychmiastowo skierował ją do pustej siatki.

Jednak prowadzenie naszego zespołu nie trwało długo i misterny plan legł w gruzach. Druga odsłona rozpoczęła się bowiem od szybkiego wyrównania gości. A wszystko z powodu zbyt długiego holowania piłki przez Krzysztofa Kubiaka na połowie rywala. Drużyna z Dąbrowicy po przejęciu szybko przetransportowała futbolówkę w nasze pole karne i mimo dużego tam skupiska udało się Przemysławowi Hajdukowi zdobyć wyrównującego gola. Gra zaczęła się praktycznie od nowa. W 61 minucie niewiele zabrakło naszemu zespołowi do zdobycia drugiego trafienia. Marcin Serafin bez zastanowienia kopnął z woleja zza pola karnego, ale futbolówka nieznacznie pofrunęła obok lewego słupka. W 74 minucie już jednak piłka znalazła prawidłową drogę do bramki. Perfekcyjnie z rzutu wolnego w samo okienko przymierzył Bartłomiej Furdyna, choć i w tej sytuacji zastrzeżenia do swojego bramkarza mogą mieć gracze z Dąbrowicy. Niebiesko – biało – zieloni mimo, że w ostatnich minutach ograniczyli się do dość głębokiej defensywy to prowadzenia już nie wypuścili i zgarnęli prestiżowe, derbowe zwycięstwo w starciu z odwiecznym rywalem.

Pomijam aspekty piłkarskie, gdyż spotkanie jak już wspomniałem charakteryzowało się mierną wartością artystyczną. Widzimy zresztą po statystykach. Nasza drużyna w tym pojedynku oddała niewiele, gdyż siedem strzałów na bramkę, to jeden z gorszych rezultatów w tym sezonie. Jednak dziś zadecydowała nie ilość, a jakość. Jedyne dwa celne uderzenia podopieczni Janusza Hynowskiego zamienili na bramkę i dzisiaj to tylko się liczyło. W grę wchodziła wyłącznie wygrana i plan został zrealizowany w stu procentach. Ekipa ze Skopania tym samym powetowała sobie porażkę z rundy jesiennej. W imieniu wszystkich kibiców dziękujemy!

WISAN Skopanie - Strzelec Dąbrowica 2:1 (1:0)

w pierwotnym terminie (21 marca, 14:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

gol 1:0 43' Wiktor Nowak
gol 1:1 52' Przemysław Hajduk
gol 2:1 74' Bartłomiej Furdyna (rzut wolny)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Łukasz Trzeciak, Bartłomiej Furdyna gol, Dawid Jarosz - Wiktor Nowak gol, Marcin Serafin żk, Marcin Hynowski zmiana (57' Kamil Kędziora), Kacper Lis zmiana (87' Jakub Gnat), Dawid Kubisztal zmiana (70' Dominik Furdyna) - Krzysztof Kubiak żk

Sędziował: Mariusz Koper (Tarnobrzeg)