Podsumowanie - 4. kolejka

W 4. kolejce byliśmy świadkami pierwszego w tym sezonie meczu na szczycie. Zapraszamy na przegląd wydarzeń piłkarskiego weekendu w A klasie.

Tę kolejkę zainaugurowano w sobotę na stadionie w Woli Rzeczyckiej. Spotkanie błyskawicznie ułożyło się po myśli zawodników Strzelca, ale były to tylko miłe złego początki. Gości z Dąbrowicy rozłożył na łopatki klan Stańkowskich i z okazałego zwycięstwa 4:1 cieszyli się piłkarze LZS-u. W niedzielne przedpołudnie odbył się mecz na szczycie, który wydaje się, że spełnił oczekiwania kibiców. Pięć bramek, dwie czerwone kartki i wielki powrót Czarnych Lipa. Gospodarze przegrywali do przerwy z KSTŁK Stalowa Wola 0:2, by w drugiej połowie dzięki trafieniom Karola i Konrada Chamerów odwrócić losy rywalizacji i zwyciężyć 3:2. Czarni, którzy mają już na rozkładzie wszystkich beniaminków objęli tym samym samodzielne prowadzenie w tabeli. Spod topora uciekli gracze Wichrów Rzeczyca Długa, którzy również odrobili dwubramkową stratę w pojedynku z Koniczynką Ocice. Ekipa dowodzona przez trenera Laskowskiego popisała się efektowną końcówką, zdobywając wszystkie cztery gole w ostatnim kwadransie gry. Na nic zdało się zdobycie pierwszej bramki w tym sezonie przez Łęg Kopcie. Jedyny przedstawiciel powiatu kolbuszowskiego w naszej lidze odniósł trzecią porażkę w rozgrywkach, przegrywając na wyjeździe z LZS-em Jadachy 1:2. Beniaminek z dziewięcioma punktami wywalczonymi w czterech potyczkach przed własną publicznością wskoczył dość niespodziewanie na pozycję wicelidera. W starciu zespołów, które kojarzymy bardziej z występów w klasie okręgowej doszło do podziału punktów. Słowianin dwukrotnie prowadził z Bukową Jastkowice, ale gospodarze tyleż razy doprowadzali do wyrównania. Grębowianom premierowy triumf w sezonie uciekł dopiero w samej końcówce. Do dziesięciu passę meczów bez porażki nad PG CNC Skowierzyn wydłużył Wisan Skopanie. Podopieczni Janusza Hynowskiego wygrali 2:0 i było to jedyne zwycięstwo gości w minionej serii gier. Zawody pomiędzy Jeziorakiem Chwałowice a Sanem Wrzawy zostały przerwane po 45 minutach (na boisku 3:0). Goście odmówili wyjścia na drugą połowę, a przyczyną tego był prawdopodobnie jakiś incydent z udziałem kibica Jezioraka.

STRZELCY

W minionej kolejce na sześciu boiskach padło łącznie 25 bramek (średnio 4.16 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 21 zawodników. Trzech z nich zanotowało dublet: Konrad Chamera (Czarni Lipa), Tomasz Żurawski (Wichry Rzeczyca Długa) oraz Kamil Stańkowski (LZS Wola Rzeczycka). Ostatni z wymienionych z dorobkiem 7 bramek objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji ogólnej, wyprzedzając Tomasza Wolana (LZS Jadachy) o jedno, a Roberta Świerada (KSTŁK Stalowa Wola) i Kacpra Brodę (San Wrzawy) o dwa trafienia.

Strzelcy w 4. kolejce pod tym linkiem.

Klasyfikacja generalna strzelców pod tym linkiem.

CZYSTE KONTO

Tomasz Kryszpin (Wisan Skopanie) był jedynym bramkarzem, który w minionej kolejce zapracował sobie na czyste konto.