Przez męki do celu

Mówiąc eufemistycznie – nie był to najpiękniejszy mecz do oglądania, ale drużyna Wisanu Skopanie po bramce Marcina Hynowskiego wygrała ze Wspólnotą Serbinów 1:0 i wobec korzystnych rezultatów na innych boiskach już dziś została nowym wiceliderem rozgrywek.

Co się w Tarnobrzegu działo? Nic i tylko nudą wiało. Tak słabych zawodów po prostu nie pamiętamy. Mecz na wysokim poziomie, to znaczy piłka latała wysoko. Jakość piłkarska jak na spotkaniu towarzyskim z okazji święta kapusty albo kukurydzy. Sytuacji bramkowych po obu stronach było jak na lekarstwo. Z pierwszej połowy mogę jedynie wspomnieć o trzech próbach, po których bramkarze przynajmniej wykazali się swoimi umiejętnościami. W 19 minucie po strzale zza pola karnego dobrze interweniował Tomasz Kryszpin, który odbił wpierw piłkę przed siebie, a następnie niebezpieczeństwo zostało zażegnane przez naszego obrońcę. W 35 minucie piłkarz Wspólnoty po kopnięciu z dystansu trafił szczęśliwie tylko w poprzeczkę. Naszym jedynym zagrożeniem było z kolei uderzenie Bartłomieja Furdyny z rzutu wolnego w sam środek bramki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ diametralnemu ulepszeniu. W 62 minucie po wyrzucie z autu zimnej krwi zabrakło Marcinowi Serafinowi, który wolejem przeniósł wysoko piłkę nad bramką. Sporym ułatwieniem dla zespołu ze Skopania okazała się druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Mateusza Fariana, którą otrzymał za zbyt ekspresyjną dyskusję z arbitrem. Rzeczywiście grając w przewadze drużyna Wisanu nieco żwawiej oraz z większą ikrą podeszła do swoich obowiązków, ale w dalszym ciągu okazji ku strzeleniu gola bardzo nam brakowało. Wydaje się, że spotkanie powinno zakończyć się sprawiedliwym, bezbramkowym remisem. Jednak w takich pojedynkach często o jego losach przesądza stały fragment gry. Jeden błąd, jedna chwila dekoncentracji defensywy Wspólnoty i w 85 minucie właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Marcin Hynowski. Ekipa ze Skopania trzech punktów z rąk do ostatniego gwizdka sędziego nie wypuściła i odnotowała piątą wygraną z rzędu. Zwycięstwo owszem przepchane, ale nagrodą za nie okazał się niespodziewany awans Wisanu na pozycję wicelidera A klasy. Teraz czekamy już wygodnie w fotelach na jutrzejszą odpowiedź Juniora Zakrzów.

Wspólnota Serbinów - WISAN Skopanie 0:1 (0:0)

gol 0:1 85' Marcin Hynowski (asysta Bartłomiej Furdyna)

2 żk = czerwona kartka 65' Mateusz Farian (Wspólnota Serbinów)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Kamil Kędziora, Tomasz Szymczyk, Bartłomiej Furdyna żk - Dawid Kubisztal zmiana (65' Krzysztof Kubiak), Marcin Serafin, Marcin Hynowski gol, Wiktor Nowak zmiana (58' Kacper Pietraszko), Dawid Jarosz zmiana (74' Karol Sawicki) - Kacper Lis zmiana (87' Mateusz Kubisztal)

Sędziował: Dominik Kozioł